Materiał Partnera

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Zastanów się, ile razy wychodziłaś od fryzjera niezadowolona? Jednak czas z tym skończyć, raz na zawsze! Dobrze wiemy, jak ważne są nasze włosy, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji i opieki. Tylko w ten sposób staną się silne, zdrowe i lśniące. Dlatego następnym razem wybierając salon fryzjerski, weź pod uwagę opisane poniżej aspekty. W ten sposób unikniesz ewentualnych rozczarowań.

Wygląd i higiena salonu

Niestety powierzchownie piękny wygląd salonu fryzjerskiego, nie zawsze idzie w parze z dbaniem o kwestie higieniczne. Pamiętajmy, że u fryzjera mamy czuć się komfortowo i powinniśmy zwracać uwagę na to, czy zmienia nożyczki i szczotki, obsługując klientów. Brak dezynfekcji, brudne sprzęty i włosy na podłodze są dla nas znakiem, żeby uciekać, zanim usiądziemy na fotelu.

Komunikacja na linii fryzjer – klient

Każda wizyta w salonie fryzjerskim powinna rozpocząć się od pytania o oczekiwania. Następnie fryzjer powinien przejść do analizy naszego włosa i urody, co pozwoli mu określić, czy wykonanie wymarzonej koloryzacji lub cięcia będzie możliwe. Dobry fachowiec nie pozwoli zrobić blond pasemek, baleyage czy trwałej ondulacji na bardzo zniszczonych włosach. W zamian za to może zaproponować nam strzyżenie i serię zabiegów regenerujących włosy. Dzięki temu, po kilku miesiącach będziemy mogli wrócić i spełnić swoje marzenie o zmianie wyglądu. Ważne jest również to, żeby fachowiec liczył się ze zdaniem klienta. Jeżeli nie chcemy fryzury ślubnej w postaci koka, a fryzjer uważa, że będziemy w niej świetnie wyglądać, to powinien zrozumieć nasze stanowisko.

Kluczowe są umiejętności fryzjera

Podczas pierwszej wizyty, nie do końca wiemy, czego możemy się spodziewać. Dlatego koniecznie rozejrzyjmy się po ścianach za certyfikatami i sprawdźmy jakie szkoły oraz kursy ukończył obsługujący nas fryzjer. Warsztat jest bardzo ważny, ale bez znajomości najnowszych technik koloryzacji czy strzyżenia nie będzie w stanie spełnić naszych oczekiwań. Obecnie bardzo modne jest farbowanie włosów metodami ombre i sombre. Jeżeli widzimy, że fryzjer waha się po usłyszeniu tych określeń, to nie powinniśmy oddawać naszych włosów w jego ręce.

Inne ważne aspekty

Nie zapominajmy o wyglądzie fryzjera – dopasowana fryzura do twarzy, nawilżone końcówki i zafarbowane włosy charakteryzują profesjonalistów. Bardzo ważna jest także kultura osobista osób pracujących w salonie. Jeżeli słyszymy ciągłe narzekania, plotki oraz rozmowy o życiu prywatnym personelu i przeszkadza nam to, to znaczy, że źle trafiliśmy. Warto zwrócić również uwagę na czas, jaki poświęca się klientom. „Zaliczanie” strzyżeń męskich nie jest dobrym rozwiązaniem, więc takie miejsca również powinniśmy omijać szerokim łukiem. Innymi istotnymi kwestiami są profesjonalne narzędzia, akcesoria fryzjerskie i kosmetyki oraz umiejętność przyznania się do błędu, gdy koloryzacja lub obcięcie włosów poszły nie tak, jak powinny. W takich przypadkach należy zaproponować klientowi zniżkę lub darmową usługę naprawczą przy następnej wizycie.

Profesjonalny salon fryzjerski

Jednym z miejsc na mapie Polski, które gwarantuje najwyższą jakość usług, jest Duet Salon fryzjerski Monika Obrocka. Został on założony z pasji i miłości do fryzjerstwa. Wszystkie osoby zatrudnione w nim przechodzą regularne szkolenia z różnych technik koloryzacji i strzyżeń, co pozwala rozwijać ich umiejętności. Dla nich wykonywanie sombre i ombre nie stanowią żadnego problemu. Specjalizują się oni w strzyżeniu damskim i męskim. Ich oferta obejmuje upięcia ślubne włosów, fryzury okolicznościowe, koloryzacje, modelowanie włosów, pasemka, baleyage, trwałą ondulację włosów, zabiegi pielęgnujące oraz zabiegi nawilżające włosy.

Opracowanie:
Strzelin, Kilińskiego 2
tel. 71 727 17 37
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz