Materiał Partnera

Jak wybrać dobrego dostawcę przędzy

Jak wybrać dobrego dostawcę przędzy

Przędza jest wyrobem niezbędnym do produkcji tkanin, nici, lin, koronek, plecionek i całej masy innych artykułów tekstylnych. Wysoka jakoś przędzy przekłada się na wysoką jakość ostatecznego produktu. W związku z tym warto zadbać o to, by zaopatrywać się u dobrych i sprawdzonych dostawców. W jaki rozpoznać jakość usług danego sprzedawcy?

Doświadczenie na rynku

Staż firmy na rynku jest jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę przez dokładnym zapoznaniem się z jej ofertą – im dłuższy okres działalności, tym zwykle większe zaufanie mamy do jakości proponowanych usług. Jest to całkiem naturalne i zgodne z zasadami ekonomii – największe szanse na przetrwanie na rynku mimo konkurencji mają te firmy, które proponują najwyższej jakości towar i usługi. Dotyczy to każdej branży, w tym również tekstylnej. Jedną z firm, która może pochwalić się dużym stażem na rynku jest przedsiębiorstwo Rozmaryn-Tex, założone na bazie firmy Rozmaryn istniejącej od 1990 roku.

Oferta

Dobrego dostawcę przędzy można rozpoznać również po ofercie, jaką proponuje swoim klientom. Powinna być ona jak najbardziej zróżnicowana pod względem rodzaju produktów oraz ich producentów. Decydując się na współpracę z jednym dostawcą, który jest w stanie zaopatrzyć nas we wszystkie niezbędne do produkcji surowce oszczędzamy wiele czasu, który w przeciwnym wypadku musielibyśmy spędzić na poszukiwaniu innych partnerów, oferujących inny zakres produktów.

Profesjonalizm załogi

Wykwalifikowani pracownicy to trzon każdej firmy – dbają o utrzymanie dobrych kontaktów z klientem i fachowo doradzają w trakcie wyboru odpowiednich produktów. Bardzo łatwo ocenić rzetelność firmy już podczas pierwszej rozmowy z pracownikami działu handlowego.

Posiadane certyfikaty i wyróżnienia

Każdy certyfikat w posiadaniu przedsiębiorcy to potwierdzenie jest profesjonalizmu, uczciwości i wysokiej jakości usług. Przeglądając ofertę dostawców na ich stronach internetowych warto zwrócić uwagę na charakterystyczne logotypy, informujące o tym jakie certyfikaty posiada dana firma. Jednym z nich jest certyfikat programu Rzetelna Firma, prowadzony przez Krajowy Rejestr Długów – zaświadcza on o tym, że dana firma nie posiada niespłaconych zobowiązań i we współpracy z partnerami kieruje się przede wszystkim uczciwością.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz