Materiał Partnera

Jak wybrać dobre biuro projektowe?

Jak wybrać dobre biuro projektowe?

Do budowy domu należy się odpowiednio przygotować. Ważnym etapem jest określenie, które biuro projektowe wykona plan naszego nowego lokum. Wybór wykonawcy projektu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego chcemy podpowiedzieć Wam na co zwrócić uwagę podejmując decyzję. Dzięki nam dowiecie się jak wybrać idealne biuro projektowe oraz jakich błędów należy się wystrzegać.

Kwalifikacje i doświadczenie

Podejmując współpracę z biurem projektowym warto w pierwszej kolejności zweryfikować jego warsztat oraz doświadczenie. Zdajemy sobie sprawę, że na etapie projektowania dużą rolę odgrywa kreatywność. Niemniej jednak powodzenie całego projektu w równej mierze zależy od wiedzy technicznej oraz doświadczenia danej firmy. Wybierając biuro projektowe warto zatem zweryfikować kwalifikacje jego pracowników.

Dobrze jest sprawdzić, czy wykonawca projektu oferuje nam tylko kilka gotowych szablonów rozwiązań, czy też będzie w stanie przygotować projekt od podstaw. Elastyczność oraz umiejętność odpowiadania na potrzeby Klienta będzie ogromną zaletą biura projektowego.

Dokładność i kompletność projektu to kolejny ważny element cechujący dobre biuro projektowe. Zleceniobiorca powinien dostarczyć nam kompletną dokumentację, dzięki której łatwo będzie sprawdzić nie tylko ogólne założenia, ale na przykład materiały, jakie zostały przewidziane w realizacji projektu. Profesjonalne biura projektowe przygotowują również wizualizacje 3D, dzięki której dużo łatwiej zobrazować planowany efekt końcowy.

Wszechstronna pomoc

W chwili obecnej Zleceniodawcy szukają wszechstronnej pomocy. Kupując projekt chcą dodatkowo otrzymać szeroki pakiet innych usług. Biuro projektowe coraz częściej odpowiada na to zapotrzebowanie oferując:

  • przygotowanie kosztorysu budowlanego,
  • reprezentowanie Klienta w zakresie spraw urzędowych i instytucjonalnych związanych z realizacją projektu,
  • kierowanie budową i nadzór architektoniczny.

Elastyczność, asertywność i terminowość

To szalenie istotne cechy dobrego biura projektowego. Elastyczność polega na wysłuchaniu potrzeb Klienta i zaproponowaniu mu optymalnych rozwiązań, które spełniają jego potrzeby. Biuro projektowe nie powinno narzucać na siłę rozwiązań, które nie do końca przekonują Klienta. Z drugiej strony projekt budowy domu nie jest z gumy. Nie wszystkie zachcianki Klienta mogą zostać spełnione. W tym aspekcie pracownicy biura projektowego powinni umieć przekonać Klienta, że pewne pomysły nie będą dobrym rozwiązaniem. A zaraz potem…zaproponować alternatywne wyjście z patowej sytuacji.

Terminowość to podstawa udanej współpracy w każdej branży. Nie inaczej jest w przypadku realizacji projektu domu, obiektu użyteczności publicznej czy hali magazynowej. Umiejętność wyceny i określenia czasu realizacji projektu nie jest prostym zadaniem. Ale stanowi fundament udanej współpracy z Klientem.

Wszystkie powyższe kryteria spełnia z pewnością biuro projektowe Archi-Tektonika. Wieloletnie doświadczenie oraz długa lista realizacji stanowią najlepsze portfolio. Opinie zadowolonych Klientów są doskonałym świadectwem profesjonalizmu i rzetelności biura.
Opracowanie:
Dębica, Krakowska 25
tel. 662 882 881
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz