Materiał Partnera

Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy?

Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy?
Wybór dobrej szkoły nauki jazdy to klucz do szybkiego uzyskania wymarzonych uprawnień. Profesjonalni instruktorzy, dobre samochody i możliwość szybkiego zapisania się na kurs, pozwolą ci nie tylko prędko zdobyć prawo jazdy, ale przede wszystkim umożliwią oswojenie się z samochodem i wypracowanie techniki, która pozwoli ci sprawnie i bezpiecznie poruszać się po drogach.


Szukając ośrodka szkolenia kierowców, który przygotuje cię do egzaminu na prawo jazdy, zdecydowanie nie powinieneś kierować się wyłącznie ceną. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i dokładnie sprawdza możliwości, jakie daje kurs w danej szkole – zauważa nasz rozmówca z OSK Borowski w Łomży. Na co konkretnie warto zwracać uwagę?

Kurs nauki jazdy na każdą kategorię

Jeżeli planujesz zapisać się na kurs jazdy, prawdopodobnie wiesz, że uprawnienia na różne pojazdy, oznaczane są różnymi kategoriami. Najpopularniejsze są oczywiście kursy na kategorię B, czyli samochody osobowe do 3,5 tony. Właśnie takie szkolenia oferuje większość ośrodków.

Jeśli jednak planujesz zakup motocykla, albo masz już uprawnienia kategorii B, a teraz myślisz o karierze zawodowego kierowcy autobusu lub samochodu ciężarowego, będziesz potrzebował uprawnień innych kategorii (A – motocykl, C – samochód ciężarowy, D – autobus). Toteż głównym kryterium wyboru będzie oczywiście zakres oferty szkoły jazdy.

Nauka jazdy dla początkujących

Choć wiele osób zainteresowanych motoryzacją miała kontakt z rozmaitymi pojazdami jeszcze przed przystąpieniem do kursu, w ośrodkach szkoleniowych często pojawiają się też osoby, którym tematyka obsługi samochodu czy motoru jest zupełnie obca. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby kursanci mieli możliwość uczenia się od instruktorów, którzy nie tylko posiadają odpowiednią wiedzę, ale także zdolności pedagogiczne.

Dobry instruktor jazdy nie tylko przekaże swoim uczniom wiedzę na temat przepisów drogowych, ale także pomoże im przełamać ewentualne obawy. Praca na kursie jazdy z instruktorem ma odmienić kursanta sprawiając, że będzie pewnie czuł się za kierownicą i opanuje zdolność zupełnie innego, szybszego i pełniejszego obserwowania otoczenia wokół drogi.

Prawo jazdy w ekspresowym tempie

Z kolei osoby, które nie mają problemów z prowadzeniem samochodu czy motocykla, a zdobycie prawa jazdy jest tylko niezbędną formalnością, cenią sobie przede wszystkim możliwość szybkiego odbycia kursu, niezbędnego do podejścia do egzaminu.

Ekspresowe kursy, organizowane przez niektóre szkoły nauki jazdy, to także świetna propozycja dla osób przebywających na stałe za granicą. Na takie rozwiązanie decyduje się wiele osób, które na co dzień pracują np. w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Szwecji, a które nie chcą wydawać na kurs zawrotnych sum pieniędzy. W takiej sytuacji dwutygodniowy kurs na prawo jazdy kategorii B może być świetnym sposobem na pożyteczny urlop w kraju.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz