Materiał Partnera

Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

Budowa domu to bardzo poważna sprawa. Nie można pozwolić sobie na niedociągnięcia i błędy, bo mogą one skutkować zagrożeniem życia i zdrowia użytkowników budynku oraz licznymi awariami. Solidnie wykonana praca to gwarancja wytrzymałości przez lata. Jednak wybór najlepszej firmy budowlanej może sprawiać problemy. Czym kierować się podczas poszukiwań?

Gdzie szukać?

Różne firmy budowlane umieszczają ogłoszenia w prasie i Internecie. Część z nich ma nawet własne strony internetowe, które pozwalają bardziej szczegółowo zapoznać się z ofertą. Na takich stronach często można zobaczyć zdjęcia poprzednich prac danego wykonawcy. Poza tym, warto poszukać opinii zadowolonych (lub mniej zadowolonych) klientów. Jeśli nie ufasz ocenom w Internecie, spytaj znajomych, czy znają firmy godne polecenia. Oni na pewno szczerze odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą w podjęciu decyzji.

Na co zwrócić uwagę?

Duży wpływ na opinię o fachowcu ma pierwsze wrażenie. Słuchaj swojej intuicji i nie trzymaj się kurczowo firmy, z której pracownikami nie możesz się dogadać. Spędzisz sporo czasu na ustaleniach dotyczących budowy – bezproblemowa komunikacja jest bardzo ważna. A jeśli już na samym początku współpracy pojawiają się problemy, jest duże prawdopodobieństwo, że ta sytuacja się nie zmieni. Powinieneś mieć możliwość zadawania pytań i wyjaśniania wszystkich wątpliwości. Dowiedz się, czy możesz zobaczyć poprzednie prace danego wykonawcy. Jeśli spodoba Ci się jego portfolio, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Przykładowo, na stronie internetowej firmy Houserwis można znaleźć zdjęcia ich poprzednich prac. Na pewno bezpieczniej będzie wybrać wykonawcę, która ma duże doświadczenie. Fachowcy z niektórych firm są certyfikowani i szeroko rekomendowani – warto zwrócić na to uwagę. Kiedy zdecydujesz się już na podpisanie umowy z wykonawcą, zadbaj o dopełnienie wszystkich formalności. To pozwoli uniknąć późniejszych nieporozumień. Możesz kontrolować budowę i zgłaszać, jeśli jest coś, co Cię niepokoi. Pamiętaj jednak, że dobrze wybrany fachowiec zna się na rzeczy i możesz mu zaufać.

Czy drożej znaczy lepiej?

Nie zawsze niższa cena oznacza gorszą jakość. Oczywiście czasem tak jest i podejrzanie niska stawka za usługi powinna budzić wątpliwości. Ale to nie cena jest głównym czynnikiem, który trzeba brać pod uwagę. Znacznie ważniejsze są opinie o firmie i Twoje własne odczucia. Uważaj też na zaliczki. Możesz wypłacić fachowcom pieniądze potrzebne do kupienia niezbędnych materiałów, ale jeśli wynagrodzisz ich za pracę, zanim ją wykonają… być może nie będą się spieszyć z realizacją zlecenia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz