Materiał Partnera

Jak wybrać części do ciągników i innych maszyn rolniczych?

Jak wybrać części do ciągników i innych maszyn rolniczych?

Szybkie i skuteczne naprawy ciągników i innych maszyn rolniczych wymagają wysokiej klasy części zamiennych pochodzących od sprzedawców, którzy współpracują tylko z renomowanymi i sprawdzonymi producentami. Jednak firm handlowych na rynku jest bardzo wiele. Sprawdź, jak wybrać tę najlepszą oferującą części do ciągników i innych maszyn rolniczych.

Jakie części do ciągników są najczęściej kupowane?

Profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą części do ciągników współpracują tylko z producentami najlepszych marek. Dzięki temu części zamienne do ciągników i innych maszyn rolniczych umożliwiają przeprowadzenie skutecznych napraw i znaczne przedłużenie żywotności poddanych serwisowi maszyn. U podstaw działalności większości firm handlowych leży sprzedaż licznych akcesoriów hydraulicznych, rozdzielaczy hydraulicznych, pomp, siłowników czy węży przemysłowych. Do najczęściej wybieranych należą:

  • Łożyska – stożkowe, kulkowe, toczne i inne. Wybierając łożyska, warto zwrócić uwagę na to, by charakteryzowały się one dobrą odkształcalnością, niską wartością współczynnika tarcia suchego i dużą odpornością na zużycie oraz korozję. To wszystko zwiększy ich wydajność i wydłuży żywotność. Łożyska są podporą, która w danym podzespole podtrzymuje inną część, jednocześnie umożliwiając jej obrót.

  • Paski klinowe – do maszyn rolniczych, przemysłowych i urządzeń budowlanych. Do ich zadań należy wspomaganie i napędzanie układu kierowniczego, alternatora czy sprężarki klimatyzacji. Trudno więc wyobrazić sobie prawidłowo funkcjonującą maszynę rolniczą bez paska klinowego.

  • Silniki elektryczne – mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Mogą być zasilane napięciem stałym lub naprzemiennym. Energię elektryczną wykorzystuje się do napędu maszyn, narzędzi roboczych czy podzespołów.

  • Opony – do maszyn rolniczych, firm: BKT, Trelleborg, Mataror i Barum.  

Jak wybrać firmę handlową oferującą części do ciągników?

Niezależnie od tego, jakie części do ciągników i innych maszyn rolniczych są potrzebne, ważnym jest, by kupić je od profesjonalnych firm handlowych, które stawiają jakość produktów i potrzeby klienta na pierwszym miejscu. Specjaliści pracujący w Firmie Handlowej ACER s.j. Jarosław Adamczyk, Łukasz Nowicki z siedzibą w Gdańsku zawsze służą swoim klientom wsparciem technicznym i fachową poradą, dzięki czemu wybierają oni najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz