Materiał Partnera

Jak wybrać cukiernię, czyli od czego zależy jakość wyrobów cukierniczych?

Jak wybrać cukiernię, czyli od czego zależy jakość wyrobów cukierniczych?

Przygotowując się do różnych uroczystości rodzinnych czy też wydarzeń rocznicowych w firmie, często decydujemy się na organizację słodkiego poczęstunku dla przyjaciół, kontrahentów, rodziny. Zobaczmy, czym kierować się przy wyborze cukierni przy zleceniu wykonania wyrobów cukierniczych na zamówienie?

Cukiernie charakteryzują się różnymi specjalizacjami. Część z nich świadczy usługi pieczenia ciast i ciasteczek domowych, część ma również w ofercie torty okolicznościowe, a jeszcze inne idąc za potrzebami rynku, mają w ofercie personalizowane ciasteczka i słodkie podarunki, którymi możesz zaskoczyć swoich gości, aby chwile wspólnie spędzone zostały na dłużej w ich pamięci.

Sprawdź opinie o cukierni, o godnych uwagi cukierniach jest głośno

Jakość oferowanych wyrobów cukierniczych w dużej mierze determinuje talent cukiernika. Tylko wkładając w pracę serce, zwłaszcza przy produkcji wyrobów cukierniczych zależeć będzie niepowtarzalny smak, aromat ciast, który będzie wizytówką, żywą reklamą cukierni. Przykładem takiej tworzonej z sercem cukierni jest firma Słodkie Cuda Magdalena Micewicz.

Można oczywiście opierać się na recepturach, przygotowywać ciasta i desery według przepisów z książek, ale prawdziwy cukiernik, ten, dla którego wykonywanie ciast na zamówienie jest pasją, z każdego przepisu stworzy własne kulinarne dzieło sztuki, urzekające smakiem, podaniem i formą. Dlatego warto poświęcić parę chwil, na wyszukanie odpowiedniej do okoliczności cukierni.

Te miejsca, które serwują smaczne ciasta na każdą okazję, cieszą się uznaniem okolicznej ludności i mają pozytywne opinie i referencje od dotychczasowych klientów. Dobrze jest się z nimi zapoznać, dzięki czemu nie kupimy przysłowiowego „kota w worku”.

W ocenie oferty cukierni pomoże degustacja własna. Brzmi banalnie, aczkolwiek zdarza się, że zaoferowani obowiązkami w ostatniej chwili zamawiamy tort w ciemno, ryzykując, że słodkości nie będą w pełni takie, jakie oczekiwaliśmy, zamawiając wyroby cukiernicze.

Co sprawdzić przed złożeniem ostatecznego zamówienia w cukierni?

Najlepiej przygotowania do uroczystości w kwestii menu deserów i ciast zacząć na parę tygodni przed datą imprezy, w przypadku ślubów, chrzcin czy też komunii, nawet na 2-3 miesiące przed uroczystością. Dobrze jest wybrać 2-3 cukiernie i z nich dokonać wybory tej jedynej.

Podczas spotkania warto zwrócić uwagę na:

  • Zdjęcia wybranych produktów z interesujących nas kategorii wyrobów cukierniczych, dzięki czemu poznacie nie tylko pomysłowość cukiernika, ale również poczucie estetyki prac,
  • Dopytajcie o możliwość degustacji próbek zamawianych wyrobów cukierniczych, być może będzie mieć swoje własne preferencje, co do ilości cukru, aromatu, po prostu smaku,
  • Sprawdźcie, czy jest możliwość wykonania ciasta według waszego projektu, co ważne jest szczególnie w przypadku np. tortów weselnych,
  • Uzgodnijcie sposób realizacji zamówienia, zapytajcie, czy jest możliwość dostarczenia zamówienia na miejsce, jego rozpakowania i ułożenia.

Opracowanie:
Gdynia, Kamrowskiego 7D lok. 2
tel. 506 383 119
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz