Materiał Partnera

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Jeśli planujesz założyć działalność gospodarczą lub już prowadzisz przedsiębiorstwo, zapewne staniesz przed koniecznością wyboru biura rachunkowego. Nie każdy potrafi zająć się samodzielnie obsługą rachunkowo-podatkową firmy, najprościej więc powierzyć to zadanie wykwalifikowanej osobie. Problem w tym, jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe? Oto nasze porady!

Po pierwsze - kwalifikacje biura księgowego 

Szukając odpowiedniego i profesjonalnego biura rachunkowego, należy zwrócić uwagę na to, czy może pochwalić się wymaganymi kwalifikacjami. Prowadzenie działalności tego typu to odpowiedzialne zadanie i wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Teoretycznie, wedle prawa, każdy może prowadzić biuro rachunkowe, jednak najlepiej zapytać przedstawiciela o posiadane certyfikaty i zaświadczenia. To dowody, że osoby pracujące w danym miejscu rzeczywiście znają się na tym, co robią. Warto dopytać również o certyfikat księgowego, który obecnie nie jest wymagany prawnie, ale dobrze, aby wybrane biuro mogło się nim pochwalić. Certyfikowane biuro to gwarancja wyższej jakości.Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej biura rachunkowego 

Ważne jest, żeby zabezpieczyć własne interesy przed błędami. Dlatego należy sprawdzić, czy dane biuro objęte jest ubezpieczeniem. Konkretnie chodzi tu o dodatkowe ubezpieczenie, które dotyczą rozliczania ZUS-u, Ksiąg Przychodów i Rozchodów czy ubezpieczenia utraty dokumentacji. Od tego zależy, czy ewentualne straty, które poniesiemy, będą mogły zostać pokryte z polisy.

Zakres świadczonych usług biura rachunkowego 

Kolejną ważną sprawą jest zakres usług, jakie dane biuro wykonuje. Nie każde bowiem oferuje to samo, warto więc sprawdzić, co poza standardowym prowadzeniem księgowości wchodzi w skład usług wybranego biura. Trzeba również zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem biura. Jeśli oczekujemy również porad księgowych czy pomocy w zakresie rejestracji działalności gospodarczej, warto wybrać biuro Gorfin w Krakowie.

Cennik biura rachunkowego 

Cena usług to także ważna kwestia. Najlepiej określić budżet, jaki możemy przeznaczyć na comiesięczną obsługę księgową i poszukiwać biura, które będzie założeniom odpowiadało. Trzeba jednak pamiętać, że czasem lepiej zapłacić nieco więcej za wyższą jakość oraz dodatkowe usługi. Co również ważne, niższe ceny mogą oznaczać przemęczonych pracowników, a to przekłada się na niższą jakość usług oraz wyższe ryzyko błędów. Najlepiej więc kwestie finansowe pozostawić na koniec i nie kierować się tylko ceną przy wyborze biura rachunkowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz