Materiał Partnera

Jak wybierać ubrania na specjalne okazje dla dzieci?

Jak wybierać ubrania na specjalne okazje dla dzieci?

Nie tylko dorośli uczestniczą w ważnych uroczystościach. Jest wiele okazji, na które zabieramy nasze pociechy, a które wymagają odświętnego stroju. Bogata oferta sklepów z ubraniami dla dzieci może przyprawić o zawrót głowy – moda nie zna pojęcia wieku i nawet najmłodszym może zaoferować ciekawe stylizacje. Czym jednak powinniśmy się kierować, wybierając strój dla naszego dziecka?

Mała dama

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko prezentowało się na rodzinnych uroczystościach pięknie i wyjątkowo. W przypadku dziewczynek oznacza to zazwyczaj eleganckie sukienki. Bogaty wybór oferuje sklep internetowy Bobodream.

Pamiętajmy, że odświętny strój nie oznacza wcale falbanek. Chociaż prezentują się one ładnie, to jednak znacznie ograniczają swobodę dziecka. Wybierając odświętny strój, powinniśmy raczej szukać kompromisu między elegancją a funkcjonalnością. Dzieci zawsze zainteresowane będą raczej zabawą niż rozmowami dorosłych, dlatego musimy zadbać, aby ubrania dla dzieci były przede wszystkim wygodne.

Sukienki to klasyczne rozwiązanie, ale równie ładne połączenia możemy stworzyć, zestawiając spódniczki i bluzki. Nie próbujmy na siłę szukać uroczych ubrań – pewne style sprawdzają się zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dobrym pomysłem będzie łączenie kontrastowych kolorów. Zwróćmy też uwagę na dodatki takie jak wianek z kwiatów czy wstążki. Elegancki strój nie musi, a u dziecka wręcz nie powinien być nudny. Zawsze też sprawdzają się wzorzyste sukienki. Kwiatki, kropki czy serduszka mają dodatkową zaletę – plamy są na nich mniej widoczne.

Młody gentleman

Mały elegant będzie świetnie prezentował się w garniturze, jednak raczej nie będzie się dobrze bawił. Podobnie jak w przypadku dziewczynek, ubrania dla chłopca powinny być wytrzymałe i wygodne. Przed widocznymi zabrudzeniami możemy się uchronić, wybierając spodnie w ciemnych kolorach – granatowym, czarnym. Jeśli się nie boimy o plamy, dobrze sprawdzi się tez tu beż. Koszula powinna być dobrana do koloru spodni. Unikajmy bieli – nie tylko łatwo ją ubrudzić, ale to też bardzo powszechny wybór. Stawiajmy na żywe kolory, szczególnie w przypadku dodatków – muszki lub szelek. Jeśli zależy nam na podkreśleniu elegancji stroju, możemy zdecydować się na kamizelkę, która nie wpłynie negatywnie na swobodę ruchów.

Ubranka dla niemowląt też mogą zaoferować nam ciekawe rozwiązania. Dla najmłodszego członka rodziny wybierzmy body z nadrukiem, który pasować będzie do okazji. W sklepach znaleźć możemy na przykład ubranka imitujące garnitur. To rozwiązanie zapewni nie tylko komfort dziecka, ale też naszą wygodę podczas przewijania.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz