Materiał Partnera

Jak wybierać meble do mieszkania? Praktyczne wskazówki dla każdego

Jak wybierać meble do mieszkania? Praktyczne wskazówki dla każdego

Zakup mebli do mieszkania potrafi być nie lada wyzwaniem. Należy zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów (styl, funkcjonalność, wielkość mebla, wytrzymałość itp.), a przy tym zmieścić się w budżecie. Sprawy nie ułatwia bogata ofera wielu sklepów meblowych - przeglądając asortyment w sklepach stacjonarnych lub internetowych wiele mebli kusi i przyciąga wzrok. Aby ułatwić zakupy, przygotowaliśmy garść praktycznych wskazówek dla każdego.

Obejrzyj, dotknij, wypróbuj

Meble to niejednokrotnie jeden z najbardziej kosztownych elementów wyposażenia mieszkania. Dlatego przed zakupem należy je dokładnie obejrzeć, a jeśli są to meble wypoczynkowe, to również wypróbować. Jeśli jesteś w sklepie stacjonarnym, obejrzyj, otwórz, dotknij materiału itp. Jeśli przeglądasz ofertę internetową, dokładnie zapoznaj się z opisem produktu, a w przypadku wątpliwości, nie wahaj się zadać obsłudze dodatkowych pytań.

Trzymaj się jednego stylu

Staraj się dobierać meble w jednym, określonym stylu. Połaczenie klasyki, nowoczesności, dużej ilości kolorów, różnych faktur materiałów itp. wniesie do pomieszczenia chaos. Jeśli na przykład kochasz drewno i ciepłe kolory, zrezygnuj z mebli w nowoczesnym stylu.

Kolory mają znaczenie

Kolory mają znaczenie, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Jeśli masz do umeblowania niewielką przestrzeń, zrezygnuj z ciemnym barw. Biel, beże, jasny szary i inne jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń. Zabawę z kolorami lepiej zostawić na duże pomieszczenia.

Inny aspekt jest taki, że kolory działają na naszą psychikę. Na przykład jaskrawe, intensywne barwy, takie jak czerwony lub pomarańczowy, pobudzają, w związku z tym lepiej z nich zrezygnować w sypialni lub pokoju dziedzięcym. Jeśli gustujesz w tych kolorach, lepiej je zostawić do salonu lub jadalni. W pomieszczeniach, w których zależy nam na relaksie i wyciszeniu, lepiej wybrać meble w kolorach pastelowych lub jasnych.

Pójdź tam, gdzie jest duży wybór

Mimo, że duży wybór potrafi przyprawić o zawrót głowy, to lepiej poprzeglądać wiele mebli, zanim dokonamy zakupu. Wybierz sklep, który ma szeroką ofertę, np. Wexpol. W ofercie firmy znajdziemy między innymi meble do sypialni, meble do jadalni, meble pokojowe, meble młodzieżowe różnych producentów, np. BRW, Forte, Wójcik, Fadome, Taranko itp.

Wygoda

Na koniec mamy jeszcze jedną wskazówkę. Meble po prostu muszą być wygodne. Nawet najpiękniejszy i najbardziej designerski mebel nie będzie cieszył, jeśli korzystając z niego będziemy mieli spięte mięśnie, bóle kręgosłupa lub na co dzień nie będzie wygodny i komfortowy w użytkowaniu.Opracowanie:
Hajnówka, Stefana Batorego 4 lok. 2
tel. 794 559 996
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz