Artykuł sponsorowany

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

Szybkie tempo życia i nieustanna pogoń za określonymi celami sprawia, że coraz więcej osób porzuca miejskie życie na rzecz cichego, wiejskiego otoczenia. Tęsknotę za spokojem i naturą odzwierciedla właśnie styl rustykalny w aranżacjach wnętrz. Będzie on pasować nie tylko do domów położonych na uboczu. Jego elementy można z powodzeniem wprowadzić również w mieszkaniu w bloku w centrum miasta, tworząc tym samym własny sielski azyl.

Cechy stylu rustykalnego

Tego rodzaju aranżacja mocno nawiązuje do klimatu wiejskich chat, motywów ludowych, natury oraz tradycji. To przede wszystkim wykorzystanie naturalnych materiałów, zarówno jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju tekstylia, jak i dekoracje oraz meble. Warto postawić na len, wełnę lub bawełnę oraz przede wszystkim drewno w połączeniu z kamieniem. Wśród ozdób dobrze sprawdzi się również wiklina, glina oraz ceramika. Te elementy zdecydowanie powinny przeważać, choć można śmiało zestawić je ze stylistką skandynawską lub vintage. To również typy aranżacji, które cenią sobie nawiązania do natury. Rustykalne wnętrza będą idealne dla domów położonych na uboczu w otoczeniu natury lub lasu.

Prostota mebli

Poza odpowiednimi dodatkami oddającymi ducha polskiej wsi, ogromną rolę odgrywa również wyposażenie meblowe. Te powinny być wykonane z drewna, a ich powierzchnia charakteryzować się widocznym usłojeniem, ale jednocześnie minimalistycznym, prostym kształtem. Najlepiej zlecić ich wykonanie na zamówienie, chociażby w zakładzie Solidne Stolarstwo, zlokalizowanym we Wrocławiu. Najlepiej styl rustykalny widać w kuchniach, które niegdyś były najważniejszym miejscem w wiejskich domach. To właśnie tam nie może zabraknąć przeszklonego kredensu oraz dużego stołu z masywnym blatem. Dobrze, aby meble były stylizowane na stare z widocznymi śladami użytkowania. Na ścianach przyda się zaś kilka półek, na których będzie można ustawić elementy dekoracyjne ze wspomnianej wyżej wikliny bądź gliny.

Wykończenie ścian i sufitów

Czasami już odpowiednia aranżacja w wykończeniu pozwala stworzyć sielankowy, wiejski klimat we wnętrzu. Najlepiej w tym celu zrezygnować z kolorowych i wytapetowanych ścian, a postawić na białą farbę oraz naturalny kamień. Na ich pokrycie sprawdzi się także naturalne drewno. To warto również wykorzystać jako zdobienie sufitu w postaci oryginalnych belek stropowych rozmieszczonych na całej długości, szerokości lub jedynie w miejscu łączenia się ściany z sufitem. Szerokie deski będą zaś idealne do stworzenia ościeżnic drzwiowych i progów. W domu dwukondygnacyjnym nie może również zabraknąć masywnych drewnianych schodów. Tak wykorzystany materiał wprowadzi do pomieszczeń nie tylko naturalność, ale również przytulność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz