Materiał Partnera

Jak właściwie wygląda wybielanie zębów?

Jak właściwie wygląda wybielanie zębów?

Obecnie większość osób boryka się z problemem, jakim są przebarwienia pojawiające się na zębach. Dzięki nowoczesnym usługom stomatologicznym w prosty sposób można pozbyć się ciemnego nalotu lub powierzchownych przebarwień. Badania dowodzą, że wybielanie zębów u stomatologa daje dużo lepsze efekty niż stosowanie dostępnych na rynku past. Z pewnością cały proces pod okiem specjalistów będzie dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Domowe nakładki do wybielania

Wybielanie zębów przy pomocy nakładek odbywa się zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i domowym zaciszu. Oczywiście ten proces nie może się odbyć bez wcześniejszego wyleczenia zębów oraz pozbycia się kamienia. Specjaliści z firmy Dentis Centrum Stomatologiczne rozpoczynają pracę od pobrania wycisku, który pomoże w wykonaniu nakładek. Odpowiednio wykonany wycisk sprawi, że będą one idealnie dopasowane do kształtu naszego uzębienia. Wybielanie zębów wymaga również otrzymania strzykawki ze specjalnym wybielającym żelem, który służy do nakładania szyn na zęby w domu. Bardzo ważne jest to, aby nosić nakładki przynajmniej przez 4 godziny dziennie lub przez całą noc. Proces wybielania trwa od 2 do 4 tygodni w zależności od stanu uzębienia. Jak widać, ta metoda jest czasochłonna, a efekt końcowy nie będzie widoczny od razu.

Wybielanie przy pomocy lasera lub lampy

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób z kolei decyduje się na wybielanie zębów przy użyciu lampy lub lasera. Tu również jego przeprowadzenie jest możliwe dopiero do wyleczeniu uzębienia w taki sposób, aby zęby znajdowały się w idealnym stanie zdrowia. Wybielanie zębów wymaga usunięcia płytki nazębnej oraz kamienia. Wbrew pozorom zabieg zajmuje niewiele czasu, ponieważ trwa około godziny. Wybielanie zębów tą metodą polega na nałożeniu specjalnego żelu i utwardzeniu go lampą UV. Następny etap wymaga nałożenia wybielającego środka, który następnie zostaje naświetlony przez około kwadrans. Do tego procesu można użyć lasera diodowy bądź też lampę plazmową, jednak czynności mogą się od siebie różnić. Warto wiedzieć, że w obu przypadkach uzyskamy tak samo dobry efekt. Wszelkie zabiegi mogą być wykonywane jedynie przez wykwalifikowanego stomatologa, ponieważ zapewni nam to odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz