Materiał Partnera

Jak używać peelingu? Co daje peelingowanie ciała?

Jak używać peelingu? Co daje peelingowanie ciała?

Peeling to jedna z najbardziej tradycyjnych technik pielęgnacyjnych i skuteczny sposób na uzyskanie jędrnej, zdrowej skóry. Prawidłowe, regularne peelingowanie skóry pozwala zachować młody i atrakcyjny wygląd na dłużej. Na czym dokładnie polega peeling, jakie przynosi korzyści i jak go stosować? Jakie kosmetyki i akcesoria wykorzystuje się do peelingowania skóry?

Działanie i korzyści peelingu

Peeling to zabieg pielęgnacyjny polegający na złuszczaniu naskórka. W tym celu wykorzystuje się zarówno kosmetyki z substancjami ściernymi, jak również specjalne akcesoria, takie jak rękawica Hammam. Pocieranie ciała specjalną rękawicą lub wcieranie kosmetyków z drobinkami bądź enzymami złuszczającymi przynosi wiele korzyści całemu organizmowi. Co dokładnie daje peelingowanie ciała?

  • Czysta, jędrna skóra – złuszczenie, czyli usunięcie martwego naskórka poprawia krążenie i wspiera regenerację komórek, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie wygładzona, lepiej odżywiona i nawilżona. Peeling pomaga pozbyć się zanieczyszczeń i toksyn, a także uelastycznia skórę.
  • Redukcja defektów skóry – lepsze krążenie i odżywienie skóry przyczynia się do redukcji cellulitu, blizn, rozstępów i przebarwień. Skóra staje się gładsza i pozbawiona nierówności oraz zrogowaceń.
  • Szczupła sylwetka – peeling w połączeniu z odpowiednimi substancjami, np. kawą czy enzymami z owoców, może działać wyszczuplająco i antycellulitowo.

Peeling – jak to zrobić?

Podstawą peelingowania skóry jest regularne przeprowadzanie zabiegów. Siłę działania kosmetyku należy dobrać do rodzaju skóry i peelingowanych miejsc. Tam gdzie, skóra jest grubsza, a do tego obecny jest cellulit – tam wymagana jest większa intensywność masowania. Skład kosmetyków powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb, np. jeśli zależy nam na działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym powinniśmy sięgnąć po preparaty z olejkiem pomarańczowym czy ziarnami kawy, natomiast w celu nawilżenia idealnie sprawdzi się kokos bądź masło shea. Warto przy tym wybierać naturalne serie kosmetyków, takie jak peelingi Nacomi dostępne w sklepie SEOL COSMETICS. Istnieją również domowe sposoby przeprowadzania peelingów – tu przydają się soki z owoców, a także oleje, np. kokosowy. W domowych warunkach idealnie sprawdzi się również rękawica typu Hammam – tradycyjne rozwiązanie od stuleci stosowane w zabiegach peelingujących. Rękawica wykonana jest z naturalnie chropowatego materiału, który działa złuszczająco na skórę. Można jej używać zarówno na sucho, jak i na mokro, np. w łaźni bądź w saunie, łącząc z odpowiednimi kosmetykami. Peelingi to bezpieczny, wygodny i skuteczny sposób na regularny peeling całego ciała. 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz