Materiał Partnera

Jak uzyskać dotację na działalność i na co można ją przeznaczyć?

Jak uzyskać dotację na działalność i na co można ją przeznaczyć?
Założenie własnej firmy i jej utrzymanie na rynku nie jest proste. Kluczowe okazują się w większości przypadków środki finansowe, które są niezbędne zarówno do rozwoju, jak i prowadzenia przedsiębiorstwa. Własna działalność to spore nakłady w tym zakresie, dlatego wiele firm korzysta z dotacji. Ich uzyskanie jest znacznie łatwiejsze dzięki pomocy dobrego biura rachunkowego. Jak zatem dokładnie pomóc mogą księgowi?

Profesjonalne wsparcie

Zdobycie odpowiedniej dotacji wymaga przede wszystkim zgromadzenia niezbędnych dokumentów oraz prawidłowego wypełnienia wniosków wymaganych przez daną instytucję. Zrealizowanie tych czynności warto powierzyć księgowym z dobrego biura rachunkowego, którzy zadbają o rzetelność i pełen profesjonalizm w tym zakresie, co pozwoli na pozytywne rozpatrzenie wniosku o finansowe wsparcie działalności. Oprócz skompletowania dokumentacji specjaliści pomogą również w sporządzeniu biznesplanu, który w większości przypadków jest niezbędnym elementem pozyskiwania dotacji.

Firma musi bowiem przedstawić dokładnie, w jaki sposób zamierza się rozwijać i na co przeznaczy konkretne środki. Księgowi zadbają o prawidłową kalkulację kosztów związanych z podjęciem działalności, a do usług przez nich świadczonych należy także sporządzeniem charakterystyki ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstwa. Takie wsparcie zapewni Centrum Księgowe, które jest w stanie zagwarantować również profesjonalne doradztwo w zakresie ustalania ceny jednostkowej, ale też odpowiedniej kalkulacji kosztów. Na co jednak dokładnie przeznaczyć można środki finansowe uzyskane z dotacji pochodzącej np. z urzędu pracy czy z funduszy unijnych?

Szybszy rozwój działalności

Jedną z instytucji pomagających przedsiębiorcom jest urząd pracy. Dofinansowanie można otrzymać przede wszystkim na rozpoczęcie działalności, co dla wielu osób jest możliwością wystartowania z własnym biznesem. Środki można także wykorzystać do stworzenia nowego miejsca pracy w prowadzonej firmie. To również spore wsparcie dla przedsiębiorców chcących rozwijać działalność i jednocześnie zatrudnić pracownika. Nie należy zapominać także o funduszach unijnych, które znacząco pomagają firmom. Można dzięki nim chociażby zakupić lokal użytkowy czy przydatne w prowadzeniu przedsiębiorstwa maszyny i urządzenia.

Warto wspomnieć też o dofinansowaniach związanych z wdrażaniem rozwiązań ekologicznych, co szczególnie premiowane jest właśnie przez Unię Europejską. Przyznanie dotacji zarówno na ten cel, jak i każdy z uprzednio wymienionych, wymaga odpowiedniego wypełnienia konkretnych wniosków i skompletowania dokumentacji. To zadanie dla specjalistów z dobrego biura rachunkowego – doświadczeni księgowi będą doskonałym wsparciem w zakresie pozyskiwania dodatkowych środków finansowych w celu rozwijania własnej działalności.

Opracowanie:
Dzierżoniów, Nowowiejska 61A lok. A
tel. 74 645 62 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz