Materiał Partnera

Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?
Urodziny kilkulatka to wyjątkowe wydarzenie. Bardzo często rówieśnicy zapraszają się nawzajem na wspólną zabawę. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób najlepiej zorganizować przyjęcie dla dzieci, aby wyszło niedrogo i przede wszystkim bezpiecznie. Urodziny w domu są tanie, ale nie należą do najwygodniejszych dla rodziców. Czy impreza w sali zabaw będzie lepszym rozwiązaniem?

Urodziny w domu – czy warto?

Zorganizowanie urodzin mogłoby się wydawać rozwiązaniem tanim i wygodnym, jednak zwykle w trakcie przygotowań wychodzi, że wcale takie nie jest. Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednią ilość przestrzeni, aby dzieci miały gdzie się bawić. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy niemożliwe będzie spędzenie czasu na zewnątrz. Należy pamiętać, że urodziny kilkulatka to nie spokojna zabawa maskotkami lub wspólne oglądanie bajek. Zwykle dziecięce imprezy są głośne, a maluchy biegają po mieszkaniu. Może dojść do drobnych wypadków, w których zagrożone będą cenne przedmioty, a nawet zdrowie dzieci. Rodzic musi mieć oczy dookoła głowy w przypadku jednej pociechy, więc zapanowanie nad kilkoma może okazać się o wiele trudniejsze. Nie każdy jest w stanie wziąć na swoje barki tak dużą odpowiedzialność.

Szaleństwo na sali zabaw

Zorganizowanie urodzin na sali zabaw jest bezpieczne pod wieloma względami. Przede wszystkim wnętrze parków rodzinnych jest przystosowane w taki sposób, aby nic nie stwarzało zagrożenia. Wszelkiego rodzaju ścianki wspinaczkowe, trampoliny i baseny z kulkami są odpowiednio zabezpieczone, by dzieci nie zrobiły sobie krzywdy. Co więcej, nad wszystkim czuwają doświadczeni animatorzy, którzy nie tylko pilnują bezpieczeństwa, ale też organizują wiele atrakcji i zabaw. Dzieci nie będą miały czasu na nudę! Sala zabaw to miejsce, w którym maluchy będą mogły się wyszaleć, a rodzice zostawią je pod czujnym okiem opiekunów.

Co z poczęstunkiem?

Niektóre sale zabaw organizują nie tylko zabawę, ale także poczęstunek. Przykładem może być Dziecięce Centrum Zabaw Fantazja, które znajduje się w Białymstoku. Przekąski to bardzo ważny element dziecięcej imprezy, gdyż podczas zabawy maluchy szybko mogą poczuć się głodne lub spragnione. Nieodłącznym elementem każdych urodzin jest oczywiście tort. Organizując urodziny we własnym domu będzie, konieczne przygotowanie wszystkiego samodzielnie lub zakupienie gotowego ciasta i przekąsek. W przypadku urodzin zorganizowanych na sali zabaw, poczęstunek oraz tort urodzinowy są wliczone w cenę, podobnie jak upominek dla jubilata.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz