Materiał Partnera

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim

Obecnie styl skandynawski w Polsce bardzo się upowszechnił. Nic dziwnego – jest praktyczny i przyjazny, a człowiek w otoczeniu jasnych odcieni i naturalnych dodatków czuje się dobrze. Kuchnia – jako serce domu, zasługuje na to by być pięknym wnętrzem. Ponadto musi być praktyczna, aby przygotowanie w niej posiłków sprawiało radość. Wymogi te spełni styl skandynawski – jak urządzić w nim kuchnię?

Urządzenie pomieszczenia w jednym stylu wymaga nieco kreatywności i wyobraźni. Jednak z pomocą kilku podpowiedzi z pewnością uda się nadać swojej kuchni klimat skandynawski.

Najważniejsze są kolory – wszystko w stylu skandynawskim charakteryzuje się bowiem jasnymi odcieniami – podłoga, ściany oraz meble kuchenne. Dla przełamania bieli stosuje się naturalne elementy najczęściej z jasnego drewna, co nadaje pomieszczeniu przytulny charakter.

Jak wybrać meble kuchenne?

W omawianym stylu dominuje prostota – i tym mają się wykazywać meble kuchenne. W stylu skandynawskim stosuje się meble wykonane z drewna w kolorze białym. Można też wybrać szafki kuchenne w kolorze jasnoszarym. Jeżeli chodzi o blaty kuchenne, warto pokusić  się o marmur, który jest bardzo praktyczny w kuchni. Marmur jest jednak droższym materiałem a drewniane blaty też się doskonale sprawdzą. 

Jeżeli wybór szafek kuchennych jest dla nas problematyczny, lub mamy do czynienia z niestandardowym wnętrzem, rozwiązaniem będą meble kuchenne na wymiar. Firmy oferujące meble na wymiar często współpracują z projektantami i architektami – jedną z nich jest firma wosmebl.pl. Jest to profesjonalna firma, która współpracuje z doświadczonymi projektantami wnętrz, dzięki czemu może nie tylko stworzyć meble kuchenne na wymiar, ale także wesprzeć projekt całej kuchni, tak by wszystko w niej było idealnie dopasowane. 

Oświetlenie, ściany i podłogi

W kuchniach raczej wykonuje się podłogi z płytek, z racji wilgotności pomieszczenia. Chcąc urządzić kuchnię w stylu skandynawskim, stosujmy jasne płytki bez wzorów. Jeżeli upieramy się przy drewnianej podłodze – należy wybrać odpowiedni rodzaj drewna i pamiętać o impregnacji. Jeżeli chodzi o ściany, to najprościej postawić na kolor biały.

Nie wolno bagatelizować oświetlenia – zarówno pod kątem stylu, jak i praktyczności. W kuchni na osobne oświetlenie zasługują blaty kuchenne – gdzie przygotowujemy dania. Ponadto oświetlony powinien być też stół jadalny. Przy mniejszej kuchni takie oświetlenie wystarczy, przy większej – konieczna jeszcze będzie lampa sufitowa.

Stosując się do powyższych porad, z pewnością uda się nadać kuchni skandynawski klimat. W takiej kuchni poczujemy się miło, a jasne przestrzenie dodadzą nam energii. A i gotowanie stanie się wygodne i przyjemne.

Opracowanie:
Terliczka 183a
tel. 663 708 529
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz