Materiał Partnera

Jak uporządkować zagracony garaż?

Jak uporządkować zagracony garaż?
Masa ludzi ma problem z chomikowaniem niepotrzebnych bibelotów. Często zdarza się, że po kilku latach garaż zamienia się w złomowisko i cmentarzysko starych sprzętów AGD. Niestety, jego uporządkowanie może okazać się trudne i czasochłonne. Od czego zacząć? Jak pozbyć się wszystkich śmieci? I najważniejsze pytanie – jak skończyć z gromadzeniem staroci?

Zacznij od segregacji!

Żeby pozbyć się wszystkich niepotrzebnych bibelotów, najlepiej opróżnić garaż do zera przy każdym przedmiocie zastanowić się, czy faktycznie może się na coś przydać. Jeśli leży w garażu od kilku lat, prawdopodobnie już nigdy nie zostanie użyty. Podczas wyrzucania śmieci należy je segregować. Plastik, papier i szkło powinny trafić do właściwych pojemników. Jeśli chodzi o metal, warto podzielić go na poszczególne typy – miedź, mosiądz, aluminium oraz stal. W ten sposób łatwiej będzie się wszystkiego pozbyć. Wiele surowców można ponownie wykorzystać, dlatego w trosce o środowisko segregacja jest koniecznością.

Co zrobić ze złomem i starymi sprzętami?

Papier, plastik i szkło zostaną odebrane wraz z innymi śmieciami przez zakład komunalny, lecz nieco więcej kłopotów może przysporzyć pozbycie się złomu oraz starych sprzętów. Odbiór śmieci wielkogabarytowych zwykle odbywa się raz w miesiącu, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze skupu złomu. Nie tylko można szybko pozbyć się niepotrzebnych śmieci, ale też otrzymać nieco dodatkowej gotówki. Zwłaszcza za metale kolorowe. Skupy złomu bardzo często przyjmują sprzęty AGD w całości i na własną rękę zajmują się ich rozbiorem i późniejszą utylizacją. Przykładem może być firma Jobell, której siedziba znajduje się w Szczecinie.

Dzięki skupom złomu można pozbyć się:

  • stali i metali kolorowych,
  • aluminiowych puszek,
  • akumulatorów,
  • kabli,
  • silników, maszyn i urządzeń.

Nie wracaj do chomikowania!

Niestety, wiele osób po uprzątnięciu garażu wraca do starych nawyków. Szczególnie wtedy, kiedy w garażu nagle robi się wiele miejsca i nie ma się wyrzutów sumienia, kiedy trafia do niego kolejna porcja gratów. Zanim umieścisz w swoim garażu następne stare urządzenia i zbędne śmieci, zadaj sobie pytanie „Czy naprawdę tego potrzebuję?”. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć zastosowania dla danego przedmiotu w najbliższym czasie, po prostu od razu się go pozbądź. Nie warto odkładać tego na później, gdyż to kolejny powód chomikowania. Zdarza się, że nawet osoby świadome tego, że dany przedmiot się nie przyda, zwlekają z jego wywozem. Nie chodzi o to, żeby z każdym kablem i starym zaworem lecieć na skup złomu, lecz warto co jakiś czas przejrzeć zgromadzone rzeczy i pozbyć się tego, co tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce.

Opracowanie:
Szczecin, Księcia Warcisława I 1
tel. 505 233 685
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz