Materiał Partnera

Jak uniknąć błędów przy budowie domu?

Jak uniknąć błędów przy budowie domu?

Budowa własnego domu to dla wielu osób marzenie i dążą wytrwale do jego realizacji. Warto jednak pamiętać o tym, że budowa domu jest bardzo trudnym, stresującym doświadczeniem. Do tego nie każdy ma wiedzę na temat prac budowlanych, co jeszcze bardziej utrudnia kontrolę nad inwestycją. Sprawdź, jak unikać błędów przy budowie domu i sprawić, aby okres budowy był przyjemnym doświadczeniem.

Nie kieruj się ceną, ale wiedzą

Mało kto ma na tyle wiedzy budowlanej, aby postawić dom samodzielnie. Zdecydowana większość osób zatrudnia firmę budowlaną do postawienia i wykończenia budynku. Jak powszechnie wiadomo, budowa nieruchomości jest trudnym zadaniem, trwa długo, wymaga sporo specjalistycznej wiedzy oraz dużej ekipy doświadczonych specjalistów, a więc ceny za takie usługi nie są niskie. Wiele osób jako kryterium stosuje cenę - im niższa, tym lepsza. Takie myślenie może jednak się srogo na nas zemścić. Dlaczego?

  • Dobra firma budowlana to wielu specjalistów, którzy są cenienie za swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Oferująca niskie stawki firma nie może pozwolić sobie na zatrudnienie dobrych specjalistów - jest spore ryzyko, że firma nie oferuje najwyższej jakości.

  • Zbyt niska cena może wynikać z tego, że właściciel firmy  świadczącej usługi budowlane źle oszacował zakres i koszty prac. Może zdarzyć się, że za jakiś czas będzie próbował wyciągnąć od inwestora więcej pieniędzy.

  • Mała cena może świadczyć o tym, że firma działa nielegalnie, nie płaci podatków albo nie jest w ogóle zarejestrowana lub niewypłacalna - może to doprowadzić do sytuacji, kiedy pracownicy rezygnują z pracy w firmie (z powodu jej niewypłacalności), firma ogłasza upadłość, znika z dnia na dzień lub po prostu nie będzie chciała uznać ewentualnych reklamacji, ponieważ teoretycznie nie istnieje. Lepiej wybierać uczciwe firmy, które nie próbują oszczędzać na kosztach prowadzenia firmy.


Jak mówi nam ekspert firmy budowlanej Fb Kuruc Jarosław Kuruc, dobra, zaufana firma remontowo-budowlana to gwarancja dobrze przeprowadzonej budowy i zadowolenia klientów. Oczywiście stawkę zaproponowaną przez firmę zawsze można próbować negocjować, być może uda się uzyskać kilka procent rabatu.

Budowa domu potrzebuje czasu

Często popełniany błąd to przyśpieszenie prac budowlanych. Warto pamiętać o tym, że cała budowa powinna trwać 2 -3 lata i nie wynika to z opieszałości firmy, ale z tego, że nowo wybudowany dom osiada i cały czas pracuje, więc pewne prace należy wykonać po upływie określonego czasu. Nie śpiesz się i nie pospieszaj prac budowlanych, a Twój dom będzie wyglądał doskonale!

Opracowanie:
Białka Tatrzańska, Kaniówka 54
tel. 602 379 287
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz