Artykuł sponsorowany

Jak uchronić swój dom przed ewentualnością włamania? Sprawdź, jakie podejście proponują specjaliści!

Jak uchronić swój dom przed ewentualnością włamania? Sprawdź, jakie podejście proponują specjaliści!

Na przełomie lat 2019/2020 na terenie całej Polski doszło do ponad 70 000 włamań z kradzieżą mienia. Skala tego zjawiska sprawia, że właściciele nieruchomości wciąż poszukują skutecznych sposobów na to, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje domy. Jako że specjalistycznie zaprojektowana stolarka otworowa nie zawsze stanowi skuteczną barierę, coraz więcej osób kieruje swoją uwagę w stronę nowoczesnych technologii. Jakie zatem urządzenia mogą odstraszyć potencjalnych złoczyńców?

Czy kamery monitoringu wystarczą?

Montaż monitoringu to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najdłuższej wykorzystywanych sposobów na to, aby uchronić dom przed ewentualnością włamania. Współcześnie nowoczesne kamery nagrywają obraz w bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu wzrasta prawdopodobieństwo rozpoznania złoczyńców. W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby urządzenia zostały zainstalowane w miejscach dobrze widocznych.

Taki stan rzeczy jest dla włamywaczy wyraźnym sygnałem, że mają do czynienia z dobrze zabezpieczoną posesją. Z praktycznego punktu widzenia kamery powinny również mieć na swoim wyposażeniu opcję nagrywania zdjęć po zapadnięciu zmroku. Dzięki temu budynek będzie należycie chroniony przez 24 godziny na dobę. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Domal, wielu klientów decyduje się także na zakup specjalnych akcesoriów, które odpowiadają za zabezpieczenie samych kamer przed aktami wandalizmu. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne detektory?

Kamery monitoringu z pewnością mogą być traktowane w kategoriach pierwszej linii zabezpieczeń. Choć sam system ma oczywiście bardzo wysoką skuteczność, to nie jest on nie do sforsowania. Z tego właśnie powodu właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na wykorzystanie nowoczesnych detektorów. W zależności od konkretnych potrzeb czujniki mogą reagować nie tylko na ruch, ale także na wstrząsy oraz hałas. Bardzo ciekawą opcję stanowi możliwość połączenia ich z systemem oświetlenia alarmowego, czyli z tzw. szperaczami.

Detektory to niewielkie urządzenia, które da się zainstalować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu – a to zaleta sama w sobie. Nieodzownym elementem instalacji antywłamaniowej jest również centrala alarmowa. To ona odpowiada za interpretację sygnałów pochodzących m.in. z czujników ruchu i wstrząsów. Uruchamia także zainstalowane na terenie posesji alarmy świetlne i dźwiękowe, a także wysyła informację o potencjalnym zagrożeniu do firmy ochroniarskiej, która następnie wysyła na miejsce zdarzenia swoich pracowników. 

Opracowanie:
Wałcz, Kolejowa 11
tel. 604 422 757
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz