Materiał Partnera

Jak ubezpieczyć swój dom?

Jak ubezpieczyć swój dom?
Polisy mieszkaniowe obejmują nie tylko sam dom, ale również znajdujące się w jego obrębie nieruchome elementy, także sprzęty AGD i meble, które wchodzą w skład zabudowy. Właściciele domów jednorodzinnych muszą pamiętać, że wystarczy chwila nieuwagi lub nieszczęśliwy wypadek, aby stracić cały swój majątek. Która polisa będzie odpowiednia? Czy warto zdecydować się na rozszerzenie?

Które ubezpieczenie wybrać?

Zakres ubezpieczenia zależy przede wszystkim od indywidualnej oferty ubezpieczalni oraz ceny polisy. Można wybrać podstawową, która obejmuje tylko kilka zdarzeń lub rozszerzoną o dodatkowe elementy. Jak zostało na wstępie wspomniane, polisa obejmuje części nieruchome domu. Pozostałe jego składniki np. sprzęt RTV i AGD oraz inne wyposażenie, można ubezpieczyć dodatkowo. Warto zastanowić się, które wydarzenia są najbardziej ryzykowne w przypadku danej posesji. I choć na co dzień mało kto myśli o ryzyku pożaru lub silnego wiatru – sytuacje te zdarzają się w całej Polsce i nie należą do rzadkości. Czasami lepiej jest dopłacić kilkadziesiąt złotych i wykupić kompleksowe ubezpieczenie niż niemiło się rozczarować, kiedy wydarzy się coś nieprzewidywanego.

Dlaczego warto?

Nie da się zaprzeczyć, że wykupienie ubezpieczenia powinno być obowiązkowe nie tylko w przypadku auta, ale również właśnie domów jednorodzinnych. W momencie pożaru lub innego zniszczenia bardzo często całe rodziny tracą dach nad głową i wszystkie środki do życia. Z tak trudnej sytuacji materialnej trudno się wydostać, zwłaszcza wtedy, kiedy w rodzinie są dzieci lub osoby niepełnosprawne. Utrata majątku może prowadzić nie tylko do ubóstwa, lecz także poważnych problemów zdrowotnych m.in. depresji. Ubezpieczenie nie jest wysokim kosztem, a pozwala przede wszystkim zachować spokój ducha. Bezpieczeństwo domu to również bezpieczeństwo jego mieszkańców.

Jak znaleźć dobrego pośrednika?

Znalezienie dobrego agenta ubezpieczeniowego to podstawa. To właśnie on pomoże swojemu klientowi wybrać najkorzystniejszą polisę, idealnie dopasowaną do sytuacji oraz budżetu. Jednym z polecanych miejsc jest np. Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Anny Juszkiewicz. Podczas poszukiwania pośrednika, najlepiej skupić się na najważniejszych cechach. Powinien być przede wszystkim dyspozycyjny oraz szczery. Nie może zatajać przed klientem ważnych informacji. Kluczowe znaczenie ma także współpraca z poszczególnymi ubezpieczalniami. Im więcej firm znajduje się w ofercie pośrednika, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie on polisę dostosowaną do potrzeb swojego klienta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz