Artykuł sponsorowany

Jak tworzone są meble kuchenne na wymiar w pracowni Sebastiana Pawlaka?

Jak tworzone są meble kuchenne na wymiar w pracowni Sebastiana Pawlaka?

Polacy coraz chętniej wybierają opcję tworzenia mebli na indywidualne zamówienie. Dzięki temu mogą idealnie dopasować szafki, blaty i materiały wykończeniowe do swojego gustu oraz zasobności portfela. Dużą zaletą mebli na wymiar jest też to, że z nimi łatwiej jest zaaranżować przestrzeń o niestandardowej geometrii. Szczególnie ważne jest to w przypadku kuchni. To właśnie meble kuchenne najczęściej tworzy się na indywidualne zamówienie, co potwierdza stolarz Sebastian Pawlak. W jaki sposób jego pracownia stolarska zlokalizowana w miejscowości Gierniak realizuje zamówienia?

Wywiad z klientem i tworzenie koncepcji mebli

Przy tworzeniu mebli na zamówienie i wymiar zawsze istotny jest wywiad z klientem, który powinien przedstawić koncepcje wymarzonej kuchni. Może być ona bowiem przygotowana wedle wyobrażeń inwestora lub też stolarz może zaproponować własne pomysły, które często okazują się strzałem w dziesiątkę. Sebastian Pawlak, który ma za sobą wiele stworzonych kuchni, proponuje m.in. meble w stylu kolonialnym, nowoczesnym, skandynawskim oraz klasycznym. Na czym szczególnie skupia się on przy tworzeniu mebli na zamówienie?

Jeśli klient zdecyduje się na współpracę z pracownią stolarską z miejscowości Gierniak, wyznacza on termin wizji lokalnej – ten etap tworzenia mebli jest niebywale istotny. Sebastian Pawlak wyjaśnia, że to wtedy określa się wszystkie parametry pomieszczenia, a to wpływa na cały projekt kuchni. Uwzględniane są nawet tak drobne czynniki, jak kąty padania promieni słonecznych czy rozmieszczenie kratek wentylacyjnych. Duże znaczenie ma też wzrost domowników tak, by stworzone blaty były zamontowane na wysokościach sprzyjających komfortowemu gotowaniu.

Projekt mebli i wyposażenia do nich

Niebywale ważnym etapem tworzenia mebli kuchennych jest przygotowywanie projektu. W pracowni stolarskiej Sebastiana Pawlaka powstają zatem zarówno podglądowe szkice, jak i opracowania techniczne wraz z obliczeniami oraz rysunkami technicznymi. Liczyć można też na uwzględnienie w projekcie różnych elementów wyposażenia zestawów kuchennych. Mowa przede wszystkim o takich detalach jak uchwyty, przeszklenia, systemy otwierania szuflad, a także o oświetleniu zewnętrznych/wewnętrznym mebli. Sebastian Pawlak pomaga też dobrać idealnie pasujące do projektowanych zestawów zlewy i sprzęty AGD pod zabudowę.

Stolarz Sebastian Pawlak podkreśla również, że produkcja mebli może dopiero rozpocząć się po zaakceptowaniu opracowań przez klienta. Może on zatem wprowadzić w projekt mniejsze lub większe modyfikacje.

Produkcja mebli kuchennych i ich montaż

Trzeci i końcowy etap tworzenia mebli kuchennych to ich produkcja w bogato wyposażonej w innowacyjny sprzęt pracowni Sebastiana Pawlaka. Część prac wykonywanych jest wtedy na automatach, a wiele robót przeprowadzanych jest tradycyjnymi technikami stolarskimi. Dzięki temu lite drewniane szafki, kamienne blaty oraz laminowane fronty wyprodukowane są z precyzją do jednego milimetra, a ich solidność pozwala na użytkowanie przez długie lata. Stolarnia Sebastiana Pawlaka ceniona jest przez inwestorów właśnie za realizację misji, która mówi o tym, iż meble kuchenne mają być ponadczasowe, funkcjonalne i wytrzymałe na uszkodzenie.

By zachowały one świeżość przez długi czas, muszą one również być dobrze zamontowane – tym również zajmuje się Sebastian Pawlak, który organizuje transport i składa szafy wedle wcześniej ustalonego w projekcie układu. Zawsze wypełnia on założenia tzw. trójkąta roboczego i stref funkcjonalnych, czyli metod rozmieszczenia mebli w kuchni tak, by stała się ona bardziej ergonomiczna.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz