Materiał Partnera

Jak tanio stworzyć własny zestaw PC o wysokich parametrach technicznych?

Jak tanio stworzyć własny zestaw PC o wysokich parametrach technicznych?

Dzisiaj wiele osób wie, że kupno całego zestawu PC, w sklepach sieciowych, może być wysoce nieopłacalne. Znacznie korzystniejsze jest osobne dobieranie monitorów, osprzętu wskazującego, a także jednostki centralnej. Tu zaś mamy również możliwość wyposażenia się nie tylko w nowy sprzęt, ale także ten używany, który bardzo często dorównuje technicznie nowym modelom zestawów PC. Dowiedz się zatem, jak tanio stworzyć swój komputer stacjonarny o wysokich parametrach technicznych.

Zastanów się, do jakich działań będziesz potrzebował zestaw PC

Przy tworzeniu własnego zestawu PC, z używanych sprzętów, przede wszystkim warto określić, na jakich parametrach technicznych nam szczególnie zależy. Tu warto zwrócić uwagę na ogólne planowane wykorzystanie danego urządzenia – czy ma ono służyć nam do codziennej rozrywki w formie gier, seriali i filmów, czy też ma to być sprzęt wykorzystywany do nauki oraz pracy. Niezależnie od przeznaczenia warto zawsze zwracać uwagę na parametry techniczne i wiedzieć o tym, że obecnie tanio można „zbudować” zestaw PC, zarówno do swojego biura firmowego, jak i do domu. Wbrew pozorom używane sprzęty są również polecane graczom, którzy sięgają po produkcje wydawane długo po wypuszczeniu danej jednostki centralnej, czy monitora – najnowsze gry powinny działać na sprzęcie nawet dwu, czy trzyletnim.

Określ parametry techniczne swojego zestawu PC

Przechodząc do określania parametrów technicznych zestawu PC i jego ceny, warto posłużyć się przykładem komputera oraz osprzętu, przeznaczonego do celów zarówno pracowniczych, jak i dedykowanego dla rozrywki. Mówimy zatem o wysokiej jakości urządzeniu biurowym, a średniej jakości sprzęcie przeznaczonym do gier komputerowych. Takie zestawy PC są standardowo sprzedawane w sklepach sieciowych, za około 2500 złotych. Jak się do tego ustosunkowują koszty podobnych jakościowo sprzętów używanych? Otóż jednostkę stacjonarną z procesorem Intel Core i5-3470, pamięcią 8 GB DDR3, dyskiem 250 GB HDD Sata3, a taże kartą graficzną IntelHD Graphics 2500, obsługującą takie gry, jak GTA V, można dostać w idealnym stanie nawet za 700 złotych! Dobierając do tego monitor z rozdzielczością natywną 1920x1080, przekątną ekranu 24’’, a także z proporcją obrazu 16:9, uzyskamy niemalże cały zestaw PC za 1100 złotych + klawiatura oraz myszka! Wysokiej jakości monitor Dell P2414H razem z komputerEM PC Dell OptiPlex 7010 Slim SFF, można zatem dostać za nawet 60% niższą cenę, niż w przypadku porównywalnych sprzętów za 2500 złotych, z np. nieznacznie lepszą kartą graficzną AMD Radeon R4 series.

Wybierz sprzęty poleasingowe  

Sukces w budowaniu własnego zestawy PC w cenie do około 1300-1500 złotych w wysokim standardzie danych technicznych, można osiągnąć tylko, dzięki współpracy z dobrymi komisami komputerowymi, które oferują przede wszystkim sprzęt poleasingowy. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że monitory, jednostki centralne i osprzęt, które pochodzą z rynku poleasingowego, wyróżniają się bardzo niskim poziomem zużycia. Jest to efekt tego, że były one „dzierżawione” głownie do celów biurowych przez małe, średnie i duże firmy. Według różnych danych, sprzęty użytkowane w środowiskach pracy mogą uzyskiwać nawet 30% dłuższą żywotność, co związane jest z mniej obciążającym sposobem eksploatowania. Ważne jest zatem to, aby przy tworzeniu własnego zestawu PC, zwracać głownie uwagę na sprzęty poleasingowe.

Polecany komis komputerowy

Jak już wspomniano, jeśli chcemy uzyskać dobry zestaw PC, w niskiej cenie, powinniśmy przede wszystkim współpracować z profesjonalnymi komisami, które są otwarte na klientów indywidualnych oraz biznesowych. Polecanym sklepem komputerowym, jest firma Mariusza Calińskiego Shoplet.pl, która oferuje sprawną sprzedaż internetową. To tam można kupić wysokiej klasy tanie monitory i jednostki centralne, a także tablety oraz laptopy. Warto przy tym wiedzieć, że komis ten oferuje także handel hurtowy, z którego korzystają różne firmy. To one między innymi widzą dużą opłacalność budowania zestawów PC z poszczególnych urządzeń używanych.

Alternatywa – zakup laptopa poleasingowego

Dla osób, które poszukują sprzętów głównie do pracy, czy nauki, alternatywą do budowania zestawów PC, powinno być zakupienie laptopa. Obecnie te poleasingowe mogą kosztować zaledwie do 1000 złotych. Mowa o produktach marek Lenovo, Toshiba, Dell, czy też HP, czyli tych produkowanych przez cztery potężne koncerny elektroniczne o światowej renomie. Przykładem opłacalnej inwestycji może być laptop HP REVOLVE 810 G2, którego specyfikacja to: procesor Intel Core i7-4600U, karta graficzna Intel HD Graphics 4400, ekran 11,6'' o rozdzielczości 1366x768, oraz pamięć 8GB RAM DDR3L. Jego cena w najlepszych komisach – np. Shoplet.pl – to zaledwie 870 złotych! Podobny technicznie nowy laptop, z pewnością będzie kosztował więcej, niż 1300 złotych.

Nie przegap okazji! Osoby, które są zwolennikami użytkowania tabletów, powinny wiedzieć, że na rynku obrotu wtórnego poleasingowym sprzętem elektronicznym, można spotkać się z ofertami urządzeń APPLE IPAD, za niecałe 1000 złotych!

Opracowanie:
Wrocław, Bystrzycka 26
tel. 71 360 89 58
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz