Materiał Partnera

Jak szybko zbudować garaż?

Jak szybko zbudować garaż?

Dodatkowy garaż przydaje się na niemal każdej posesji. Szczególnie wtedy, gdy w projekcie domu jednorodzinnego znajduje się garaż jednostanowiskowy, a potem w rodzinie pojawia się drugie auto i nie na nie miejsca. Czy ze względu na wysokie koszty budowy, musisz ograniczyć się do zwykłej wiaty? W żadnym wypadku! Istnieje tania alternatywa, dzięki której na twojej posesji szybko powstanie funkcjonalny garaż!

Czy warto murować?

Murowanie garaży i pomieszczeń gospodarczych to technologia znana wszystkim i dawniej była uznawana za najsolidniejszą. Ma ona jednak wiele minusów. Pierwszym jest oczywiście czas realizacji. Murowanie nawet małego budynku trwa długo i ze względu na wykonywanie wielu prac na mokro, konieczne jest robienie kilkudniowych przerw technologicznych. Wśród minusów można wymienić również koszty wszystkich materiałów budowlanych, bałagan i konieczność uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku większych budynków gospodarczych. W dzisiejszych czasach masz wiele innych rozwiązań, które nie tylko będą szybsze i tańsze, ale też równie solidne.

Płyty warstwowe – tanie i ekspresowe rozwiązanie!

Budowanie z płyt warstwowych cieszy się coraz większą popularnością. Z początku metoda ta była uwielbiana przez przedsiębiorców m.in. do tworzenia pawilonów i stróżówek. Obecnie z powodzenie stosuje się ją również w przypadku garaży przy domach jednorodzinnych. Płyty warstwowe montuje się w ekspresowym tempie, a w razie czego można równie szybko je zdemontować. Garaż wykonany z płyt nie różni się od tego murowanego. Może charakteryzować się równie dobrą – a w wielu przypadkach nawet lepszą – termoizolacją. Ważne jest jednak, aby montażem zajęli się profesjonaliści np. z firmy Artoffice. Dzięki temu masz pewność, że konstrukcja będzie wykonana solidnie.

Dobra aranżacja to podstawa

Najważniejszym elementem jest nie tyle samo stworzenie garażu, ile jego odpowiednia aranżacja. Zanim zdecydujesz się na budowę – zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Niektórzy potrzebują wyłącznie stanowiska dla samochodu, inni chcą powiększyć garaż o dodatkowe miejsce np. na zorganizowanie przydomowego warsztatu. Nawet niewielki garaż można zaaranżować w taki sposób, aby zmieścić w nim wszystkie najpotrzebniejsze elementy. Garaż wykonany z płyt warstwowych nie jest rozwiązaniem wyłącznie tymczasowym! Wbrew powszechnej opinii i mimo możliwości szybkiego oraz łatwego demontażu, garaże tego typu mogą z powodzeniem służyć wiele lat i wymagają minimum prac konserwacyjnych. Prawidłowo wykonany garaż z płyt warstwowych będzie nawet solidniejszy i trwalszy od tradycyjnych murowanych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz