Materiał Partnera

Jak szukać noclegu w górach?

Jak szukać noclegu w górach?

Planując wakacje w polskich górach nie musimy ograniczać się wyłącznie do okolic Zakopanego. Podhale jest rozlegle i piękne w każdym calu, a ekskluzywne kurorty, ośrodki wypoczynkowe oraz miejsca pozwalające na aktywny wypoczynek wyrastają niczym grzyby po deszczu. Warto dać szansę także tym atrakcjom, które nie są tak masowo odwiedzane przez turystów – poczujemy wówczas prawdziwy klimat gór. Najpierw musimy jednak znaleźć odpowiedni nocleg.

Poszukiwanie noclegu w Internecie

W Sieci znajdziemy mnóstwo różnego typu portali agregujących ogłoszenia noclegowe w górach. Skorzystanie z ich oferty wydaje się zazwyczaj niezwykle korzystne, jednak musimy pamiętać o różnego typu prowizjach oraz ukrytych opłatach. Wiele portali oferuje możliwość rezygnacji z noclegu nawet na kilka dni przed umówioną datą, ale nie informuje o tym, że będzie się to wiązało z opłatami. Czasem do ceny noclegu doliczana jest dodatkowa opłata serwisowa, co niepotrzebnie winduje jego cenę. Co zatem robić? Odpowiedzią jest bezpośredni kontakt z wybranym miejscem. Możemy po prostu zadzwonić do osoby oferującej dane kwatery – takie jak pokoje gościnne karczmy i pizzerii Przy Moście znajdujące się w podhalańskich Szaflarach. Możemy wówczas liczyć na najlepszą ofertę, pozbawioną dodatkowych opłat oraz pośredników i umówioną z samym właścicielem noclegu. W trakcie rozmowy możemy także dopytać o wszelkie kwestie, które wcześniej były dla nas niejasne. Uzyskamy w ten sposób informacje z pierwszej ręki i będziemy mogli dowiedzieć się znacznie więcej o wybranym miejscu noclegowym.

Zdjęcia nie mówią wszystkiego

Przeglądając zdjęcia pokojów, w których przyjdzie nam nocować w górach powinniśmy pamiętać o tym, że często fotografowane są wyłącznie najlepsze z nich, w dodatku – zdjęcia robione są z najkorzystniejszej perspektywy. Umawiając się na nocleg powinniśmy zatem dokładnie dopytać o metraż wynajmowanego pokoju, dostępne udogodnienia oraz obowiązujący w nim standard. W przypadku pokojów o podwyższonym standardzie zasadniczo nie mamy się czego obawiać – ich wyposażenie jest zdecydowanie ponadpodstawowe, a my po całodziennych wojażach na Podhalu możemy liczyć na wysokiej jakości wypoczynek. To szczególnie ważne dla wszystkich z nas, którzy lubią wakacje spędzać aktywnie – a do tych zalicza się większość górskich bywalców. Po intensywnych wędrówkach czy jeździe na nartach zasługujemy na wygodne łóżko i inne udogodnienia – tak, abyśmy wstali rześcy i gotowi do dalszego podbijania Tatr.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz