Materiał Partnera

Jak stworzyć zachwycający ogród? Skorzystaj z oferty Ogrody Kaczyńscy

Jak stworzyć zachwycający ogród? Skorzystaj z oferty Ogrody Kaczyńscy

Piękny, zadbany ogród to wizytówka każdego domu. Żeby wykreować swój wymarzony zakątek, potrzeba dużo wysiłku, a także wyobraźni przestrzennej, by odpowiednio zagospodarować działkę, żeby każdy element tworzył spójną całość. Dlatego przy tworzeniu ogrodu warto skorzystać z szerokiego asortymentu materiałów i roślin z własnej szkółki, oferowanych przez firmę Ogrody Kaczyńscy z miejscowości Kleszewo.

Projektowanie ogrodu

Projekt ogrodu powinien być dokładnie przemyślany. Należy uwzględnić w nim lokalizację ścieżek, rodzaj nawierzchni, kącik do wypoczynku, oczko wodne, huśtawkę dla dzieci czy odpowiedni system nawadniania. Istotne jest także wskazanie miejsca do sadzenia roślin oraz ich rodzaj. W roli dostawcy różnorodnej zieleni do ogrodu świetnie sprawdzi się przedsiębiorstwo Ogrody Kaczyńscy, składające się z dwóch podmiotów: Szkółki Roślin Ozdobnych oraz firmy Eko-Styl, zajmującej się szeroko rozumianym zaopatrzeniem ogrodniczym.

Dopasowanie roślin

Wybór roślin do ogrodu powinien być uzależniony od czasu, jaki możemy przeznaczyć na ich pielęgnację. Zależy także od wielkości działki. Na większych terenach z powodzeniem można sadzić drzewka ogrodowe oraz rozmaite krzewy, kwiaty i rośliny ozdobne. Jak zagospodarować niewielki obszar?

Na mniejszych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się rośliny karłowe, wolniej rosnące. Można zastosować także byliny i umieścić je w pojemnikach lub skrzyniach. Piękną dekoracją każdego miejsca będą występujące w różnych formach i odmianach róże. Jeżeli nie wiesz, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie, zapraszamy do naszej szkółki roślin! Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać odpowiednie drzewa oraz kwiaty i objaśnimy, jak je pielęgnować

–   mówi przedstawiciel Ogrody Kaczyńscy.

Firma prowadzi także sprzedaż kamieni ozdobnych, systemów nawadniających oraz innych akcesoriów niezbędnych przy zakładaniu ogrodu.

Pielęgnacja ogrodu

Odpowiednio zagospodarowany, gotowy ogród wymaga systematycznej dbałości i troski, by jak najdłużej zachwycał swoim pięknem. W tym celu potrzebne będą narzędzia i akcesoria do pielęgnacji terenów zielonych, które w ciągłej sprzedaży ma firma Ogrody Kaczyńscy. Jej oferta obejmuje między innymi podstawowy sprzęt ogrodniczy, jak sekatory, konewki, taczki czy grabie, oraz ten bardziej specjalistyczny, do którego z pewnością zaliczyć można kosiarki i wertykulatory spalinowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz