Artykuł sponsorowany

Jak stworzyć wygodną garderobę?

Jak stworzyć wygodną garderobę?
W dzisiejszych czasach garderoba to niemal obowiązkowe pomieszczenie w domu jednorodzinnym. Jest marzeniem większości osób, które kochają minimalizm i chciałyby zrezygnować z ogromnych szaf w sypialniach. Żeby była funkcjonalna, musi jednak zostać zaprojektowana i zaaranżowana w odpowiedni sposób. Na co należy zwracać uwagę, aby stworzyć perfekcyjną garderobę?

Gdzie zrobić garderobę?

Na samym wstępie należy przede wszystkim wybrać miejsce. Podczas budowy domu można uwzględnić w projekcie dodatkowe pomieszczenie, które będzie pełniło funkcję garderoby, ale nie jest to koniecznością. Garderobę można stworzyć także w przestrzeniach, które nie są zbyt funkcjonalne i trudno je zaaranżować – na przykład we wszelkiego rodzaju wnękach oraz schowkach pod schodami. W każdym domu można wygospodarować wystarczającą ilość miejsca, zwłaszcza wtedy, kiedy właściciel decyduje się na zamówienie mebli na wymiar, indywidualnie dostosowanych do każdego pomieszczenia.


Na wymiar czy gotowe?

Gotowe meble w popularnych sieciach sklepu są oczywiście tanie, lecz mają trzy podstawowe wady. Nie będą unikatowe, gdyż pochodzą z masowej produkcji, a także mają raczej przeciętny wygląd i wykonanie (trwałość). Trzecią wadą jest ograniczona możliwość aranżacji. Meble ze sklepu mają zwykle standardowe kształty i wymiary, dlatego nie każdą wnękę (zwłaszcza narożną) będzie można przy ich pomocy umeblować.

W przypadku mebli na wymiar aranżacja wygląda o wiele łatwiej. Są one zawsze dostosowane do danej przestrzeni, bez względu na jej wielkość oraz kształt. Warto poszukać firmy, która zajmuje się produkcją eleganckich mebli na wymiar, oferując atrakcyjne ceny. Dobrym producentem jest firma Wood-Format mieszcząca się w Siennicy Nadolnej.

Jakie meble wybrać?

W garderobie najlepiej sprawdzają się regały z półkami oraz wieszaki, których wysokość powinna być dopasowana nie tylko do ubrań krótkich, ale też dłuższych płaszczów lub sukien. Szafki nie muszą być zamykane, jednak odsłonięta szybko się kurzą. W przypadku większej garderoby można zastosować przesuwane drzwi lub ozdobne, materiałowe kurtyny.

Większość osób decyduje się na zaaranżowanie garderoby przy pomocy regałów, wieszaków oraz szuflad do przechowywania bielizny. Najtańszym wyjściem jest jednak zastosowanie prostych półek wykonanych z drewnianej płyty lub taniego rodzaju litego drewna (np. sosnowego). Można na nich trzymać ubrania w sposób bezpośredni lub zakupić koszyki i plastikowe pudła. Ceny zależą nie tylko od ilości mebli, ale także stopnia skomplikowania oraz materiału, z którego będą wykonane.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz