Materiał Partnera

Jak stworzyć przydomowe boisko?

Jak stworzyć przydomowe boisko?

Coraz więcej dzieci korzysta z komputerów czy tabletów zapewniających wielogodzinną, ale pozbawioną ruchu rozrywkę. Chcesz, by twoje dziecko nie miało w przyszłości problemu z nadprogramowymi kilogramami, stawami czy kręgosłupem? A może chcesz, by chętnie się ruszało i znalazło dyscyplinę sportową, której uprawianie przyniesie mu radość? Rozwiązaniem może być budowa przydomowego boiska.


Boisko do piłki nożnej przy domu?

Zachęcenie dziecka do aktywności fizycznej nie powinno być trudne, jeżeli to rodzice wykażą się inicjatywą i pokażą dziecku, że może ono świetnie się bawić nie tylko przed komputerem, lecz także na świeżym powietrzu. Jednym z pomysłów pozwalających zrealizować ten plan jest budowa przydomowego boiska do piłki nożnej. To pomysł, który mogą wdrożyć rodzice będący właścicielami dużej działki. Wówczas postawienie obiektu sportowego nie jest problemem.


Od czego należy zacząć? Z pewnością nie obejdzie się bez projektu. Dzięki niemu możliwe będzie prawidłowe rozplanowanie boiska, wpisanie go w dotychczasową architekturę. W trakcie tych prac należy przeprowadzić m.in. analizę techniczną, by nie okazało się, że z boiska będzie można korzystać tylko sporadycznie.

Nawierzchnia jest najważniejsza

Poza rozmiarami, przydomowe boisko do piłki nożnej nie będzie się praktycznie różnić od boisk profesjonalnych, które są budowane na stadionach. Z twojego punktu widzenia, jako inwestora, najważniejsza powinna być nawierzchnia. Musi być ona tak wykonana, by bieganie po niej było możliwe niezależnie od czynników atmosferycznych.


Zdecydowana większość boisk sportowych ma sztuczną nawierzchnię. Rozwiązanie to jest praktyczne, ale wiąże się z koniecznością zastosowania wielu produktów. Poza sztuczną trawą, mowa głównie o elementach ją uzupełniających. Dzięki zastosowaniu np. piasku suszonego możliwe jest wypełnienie nawierzchni, dzięki czemu można z niej korzystać niezależnie od czynników atmosferycznych.


Skąd wziąć wspomniany piasek suszony lub żwir kwarcowy, który przyda się przy budowie kortu tenisowego? Sandmix sp. z o.o. posiada w ofercie szeroki wybór kruszyw powszechnie wykorzystywanych przy budowie nawierzchni obiektów sportowych. Stawiając na sprawdzone rozwiązania, możesz być pewien, że twoje dzieci będą mogły korzystać z boiska piłkarskiego zawsze wtedy, gdy będą miały na to ochotę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz