Materiał Partnera

Jak sprawnie i bezproblemowo przeprowadzić remont biura?

Jak sprawnie i bezproblemowo przeprowadzić remont biura?

Zadbane i estetycznie wykończone pomieszczenia biurowe stanowiąc wizytówkę firmy, budując jej pozytywny wizerunek w oczach klientów oraz pracowników. Z biegiem czasu także one wymagają renowacji – odświeżenia ścian, wymiany podłogi czy odmalowania sufitów. Prace remontowe należy zaplanować z wyprzedzeniem, ustalając ścisły harmonogram ich wykonania. To zadanie najlepiej powierzyć profesjonalnym fachowcom.

Kiedy zaplanować remont?

Do zmiany wnętrz lokali użytkowych oraz biurowych najlepiej wybierać czas poza sezonem największego ruchu. Z reguły w większości firm jest to okres letni – wakacyjny. Wielu pracowników bierze wtedy urlop, co wiąże się z mniejszą ilością ludzi w budynku. Dzięki temu hałasy nie będą tak bardzo wpływać na komfort pracy. Niekiedy firmy budowlane oferują możliwość przeprowadzenia remontu w godzinach, niepokrywających się z działalnością placówki. Należy również ustalić, w jaki sposób będą wykonywane roboty w pomieszczeniach, które nie mogą zostać wyłączone z użytku. Niemniej jednak na ten czas najlepiej oddelegować pracowników do pracy zdalnej w domu, bądź zapewnić im tymczasowe biura. W związku z okresem wakacyjnym nie powinno stanowić to większego problemu. Warto zauważyć, że ze względu na korzystne warunki pogodowe, modernizacja wnętrza przebiegnie też znacznie szybciej.

Komu zlecić prace renowacyjne?

Niewątpliwie żaden właściciel biurowego budynku nie podejmie się samodzielnego remontu pomieszczeń w jego wnętrzu. Tak duża powierzchnia wymagająca odnowienia to już bez dwóch zdań zadanie dla fachowej ekipy, na przykład z firmy ogólnobudowlanej Mateusza Boryczki, która ma swoją siedzibę w Sieciechowie. Pracownicy dysponują wiedzą w zakresie doboru najlepszych materiałów wykończeniowych. Dzięki temu można całkowicie odmienić wygląd biura, na przykład na bardziej nowoczesny i funkcjonalny. Ponadto doświadczenie w oraz zaplecze techniczne w postaci dobrego sprzętu pomoże przeprowadzić cały zakres robót w możliwie jak najkrótszym czasie. Warto szczegółowo ustalić z firmą remontową, jakie zmiany mają zostać wprowadzone – czy to montaż sufitu podwieszanego w sali konferencyjnej, czy postawienie nowej ścianki, dzielącej jedno pomieszczenie na dwa. A może chodzi wyłącznie o odmalowanie pomieszczeń? Wszystkie te aspekty należy uściślić jeszcze przed wejściem ekipy do biura.

Profesjonalna firma remontowa zadba nie tylko o zakup materiałów, ale również zabezpieczenie wszelkich powierzchni przed zabrudzeniem poprzez okrycie ich folią i oklejenie taśmą malarską. Mowa tutaj na przykład o oknach, drzwiach czy też pozostawianych płytkach podłogowych. Warto również zwrócić uwagę, w jakich dokładnie usługach wykończeniowych specjalizują się fachowcy. Zdecydowanie lepiej skorzystać z kompleksowej oferty jednej firmy, aniżeli osobno zatrudniać tynkarza, glazurnika czy też murarza. To bowiem pozytywnie wpłynie na czas remontu, jak również oszczędności finansowe.

Opracowanie:
Sieciechów, 11 Listopada 28
tel. 514 642 924
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz