Jak spakować walizkę?

Jak spakować walizkę?

Pakowanie walizki często bywa bardzo uciążliwe. Trudno jest zdecydować, co będzie nam potrzebne w podróży, a co okaże się zbyteczne. Ogranicza nas wielkość i ciężar bagażu. Często także zdarza się, że zapominamy o rzeczach, które powinniśmy zabrać. Poznaj wskazówki, dzięki którym spakowanie walizki na wakacje stanie się przyjemnością. Dowiedz się, jak wykorzystać przestrzeń walizki do maksimum.

Jaką walizkę wybrać?

Najpierw musimy zdecydować jaki rozmiar będzie miała nasza walizka. Wszystko zależne jest od rodzaju transportu, celu podróży i długości wyjazdu. Jeżeli jedziemy samochodem, komfort przy pakowaniu będzie największy – do dyspozycji mamy cały bagażnik. W tym wypadku lepiej jednak od walizek sprawdzą się miękkie torby, które łatwiej wsadzić do bagażnika.

Lot samolotem narzuca większe ograniczenia. Trzeba liczyć się z tym, że walizka powinna mieć odpowiednie wymiary. Przede wszystkim musi spełniać wymogi linii lotniczych – każda z linii ma swoje własne wytyczne, co do bagażu podręcznego, jak i bagażu rejestrowanego. Do samolotu najlepszym wyborem będzie walizka na kółkach.

Planując podróże, masz do wyboru trzy typy bagażu:

  • torbę podręczną – sprawdzi się przy krótkim dwudniowym odpoczynku;
  • kabinówkę – walizkę kabinową, której wymiary dopasowane są do wymogów linii lotniczych;
  • dużą walizkę – idealną na długie wyjazdy.

Pamiętaj, że dzieci uwielbiają być samodzielne. Spraw swojemu maluchowi odpowiedniej wielkości walizkę, o którą będzie mógł zadbać. Własna walizka nauczy dziecko samodzielności. Walizki dla dzieci są kolorowe i sprawią maluchowi wiele radości. Nie musisz pakować tam wszystkich potrzebnych ubranek, ale taka walizka będzie dodatkową przestrzeń, którą będziesz mogła zagospodarować.

Przed spakowaniem walizki

Zanim zaczniesz pakować walizkę, warto jest zrobić dwie rzeczy. Najpierw sprawdź pogodę – to jest kluczowa sprawa. Pogoda zawsze może spłatać figla. Dlatego, nawet jeżeli wybierasz się do ciepłych krajów, upewnij się, czy nie będziesz potrzebować cieplejszych ubrań. Zawartość walizki dostosuj zatem do pogody. Jeżeli wiesz, że będzie gorąco, nie musisz pakować ciepłych ubrań, które nie będą ci potrzebne. Zawsze jednak warto mieć w walizce cieplejszą bluzę na chłodne wieczory.

Jak już sprawdzisz pogodę, zrób listę rzeczy, których będziesz potrzebować. W ten sposób należycie przygotujesz się do pakowania i szanse na to, że nic nie umknie twojej uwadze, znacznie wzrosną.

Co spakować do walizki?

Przede wszystkim nie bierz za dużo rzeczy. Weź tylko to, co na pewno ci się przyda. Miej na uwadze, że warto zostawić w walizce trochę miejsca na pamiątki.

Pamiętaj, że zawsze możesz kupić coś na miejscu lub też wyprać brudne ubrania. Upewnij się, że w walizce znajdą się podstawowe rzeczy takie jak bielizna, wygodne buty czy szczoteczka do zębów. Te rzeczy niezależnie gdzie i na jak długo jedziesz, przydadzą się zawsze.

Jak mądrze spakować walizkę?

Pakując walizkę, kieruj się kilkoma złotymi radami:

  • Na dnie ułóż zrolowane ubrania (wybierz te, które są odporne na zgniecenia).
  • Spód walizki to także dobra przestrzeń na buty, aby zaoszczędzić miejsca, możesz do nich włożyć zrolowaną bieliznę i skarpetki.
  • Pamiętaj, żeby buty owinąć w foliowe woreczki, dzięki takiemu rozwiązaniu nie zabrudzisz ubrań.
  • Dalej umieść rzeczy, które są delikatne i łatwo można je zgnieść. Ułóż je w walizce tak, aby zgniecenia były możliwie jak najmniejsze.
  • Kolejna warstwa to sukienki oraz długie spodnie. Złóż je na pół i ułóż tak, aby wypełniły całą przestrzeń walizki.
  • Na końcu wolną przestrzeń wykorzystaj na małe przedmioty.
  • Kosmetyczka powinna znaleźć się na samym wierzchu walizki.

Jeżeli spakujesz walizkę w ten sposób, możesz być pewna, że wykorzystałaś przestrzeń w stu procentach. Taki sposób pakowania jest gwarantem sukcesu. Pozwoli ci on oszczędzić dużo miejsca i sprawi, że swobodnie włożysz do walizki te rzeczy, których będziesz potrzebować.

Opracowanie:
Paulina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz