Materiał Partnera

Jak skompletować wyposażenie warsztatu majsterkowicza?

Jak skompletować wyposażenie warsztatu majsterkowicza?
Własny warsztat to coś, o czym marzy wielu mężczyzn, jednak skompletowanie narzędzi i innych niezbędnych elementów może okazać się trudne. Czasami zajmuje kilka lat, zanim zakupi się kompletne wyposażenie. Jakie artykuły przydadzą się w przydomowym warsztacie majsterkowicza i gdzie najlepiej je kupować, aby były jednocześnie tanie oraz dobrej jakości?

Narzędzia i elektronarzędzia

Z podstawowym wyposażeniem warsztatu zwykle kojarzą się narzędzia oraz elektronarzędzia, bez których majsterkowanie byłoby niemożliwe. Zakupić należy przede wszystkim:

  • Śrubokręty – najlepiej cały zestaw, który będzie zawierał śrubokręty płaskie i krzyżowe różnej wielkości.
  • Młotek – nieduży i poręczny, umożliwiający wykonanie podstawowych czynności np. wbicia gwoździ, aby zawiesić obraz.
  • Klucze – podobnie, jak w przypadku śrubokrętów, dobrze jest kupować je w zestawie.
  • Wiertarkę i wkrętarkę – można znaleźć urządzenie, które posiada obie te funkcje. Trzeba pamiętać również o zestawie wierteł oraz końcówek do wkrętarki.
  • Kombinerki i obcęgi – wbrew pozorom, są to dwa zupełnie inne narzędzia. Jedno służy do przytrzymywania, drugie do przycinania przewodów.

Narzędzia te są najbardziej przydatne w przydomowym warsztacie i zwykle najczęściej się z nich korzysta. Oczywiście wyposażenie w dużej mierze zależy od potrzeb gospodarstwa domowego. Nie warto kupować artykułów, które nie zostaną użyte.

Gdzie kupować?

W warsztacie nie może zabraknąć również artykułów metalowych. Czasami zużywa się ogromne ich ilości, dlatego warto zakupić trochę śrub, gwoździ i wkrętów w kilku standardowych rozmiarach. Dobrze jest znaleźć sklep, który będzie bogato wyposażony. Najlepszym miejscem do kupowania wyposażenia warsztatów – zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich – są specjalistyczne sklepy metalowe, na przykład przedsiębiorstwo  Fanmet, które znajduje się w Warszawie. Kupując u zaufanego sprzedawcy, nie trzeba się obawiać o jakość narzędzi oraz metalowych artykułów.

Jak urządzić warsztat?

W przydomowych warsztatach bardzo często panuje chaos i z biegiem czasu trudno się w nich odnaleźć. Żeby korzystanie z warsztatu było przyjemne, dobrze jest właściwie wszystko zaplanować. W tym celu warto zakupić regały oraz plastikowe pojemniki na drobne elementy np. śrubki (można też zrobić je samemu np. z pudełek po artykułach spożywczych i środkach czystości). Ważne jest też, aby narzędzia i metalowe artykuły były zabezpieczone przed niesprzyjającymi czynnikami środowiska. Nadmierna wilgoć może być szkodliwa i powodować korozję metalu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz