Materiał Partnera

Jak się przygotować na wizytę u dentysty?

Jak się przygotować na wizytę u dentysty?

Wizyta u stomatologa może budzić w nas ogromny lęk, przez który potrafimy tygodniami, czy miesiącami odkładać niezbędne leczenie i doprowadzać nasze uzębienie do bardzo złego stanu. Gabinety stomatologiczne wiedzą o tym problemie i dbają o dobre samopoczucie pacjenta. A czy istnieją jakieś sposoby, abyśmy sami pomogli sobie w podejściu do takiej wizyty ze spokojem? Co możemy zrobić i jak się przygotować, aby zminimalizować stres?

Gabinet i lekarz

Zacznijmy od wyboru odpowiadającego nam gabinetu i dentysty. Jeśli mamy taką możliwość, sprawdźmy, czy gabinet do którego się wybieramy i panująca tam atmosfera nam odpowiadają. Możemy sprawdzić opinie wśród znajomych, rodziny, czy w Internecie. Lekarze stomatolodzy zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim przeżyciem dla wielu osób jest kontakt z nimi. Centrum Stomatologii Ortodentis w Łomiankach zapewnia swoich pacjentów:

Szczególną uwagę przywiązujemy do jakości naszych usług i poziomu obsługi, ponieważ wiemy, że dla naszych Pacjentów ważny jest nie tylko piękny i zdrowy uśmiech, ale też odpowiedni komfort podczas wizyt. Każda osoba, która do nas trafi może liczyć na profesjonalizm naszych lekarzy. Dołożą wszelkich starań, aby wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze.

Dzień przed wizytą

Jeśli zarezerwowaliśmy wcześniej wizytę, upewnijmy się, że jest aktualna. Skontaktujmy się z gabinetem i potwierdźmy umówioną godzinę. Sprawdźmy, jak długo będzie trwała podróż do stomatologa i zarezerwujmy odpowiednią ilość czasu, aby dodatkowo nie stresować się wizją spóźnienia lub zbyt długim oczekiwaniem na swoją kolej. W przychodni najlepiej pojawić się kilkanaście minut przed wizytą.

Notatki i dokumenty

Jeśli chorujemy, zażywamy leki, cierpimy na inne dolegliwości poza stomatologicznymi, przed wizytą zapiszmy je sobie na spokojnie na kartce. Stomatolog będzie o to pytał, a dzięki notatkom unikniemy zdenerwowania tym, że coś pominiemy. Zanotujmy też powody, dla których zjawiliśmy się na wizycie u dentysty: z jakim problemem przychodzimy, w jakich okolicznościach się on pojawia, czy jest stały, jak długo trwa? Jeśli posiadamy dokumentację stomatologiczną z poprzednich wizyt, warto przedstawić ją lekarzowi.

Wszystkie te działania mogą wydać się trywialne, ale dają poczucie kontroli i uporządkowania. Po takim przygotowaniu zrelaksujmy się, postarajmy się nie myśleć o wizycie i zróbmy dla siebie coś przyjemnego.

Higiena jamy ustnej

Koniecznością jest zadbanie o higienę jamy ustnej bezpośrednio przed wizytą. Dokładnie wyszczotkujmy więc zęby, użyjmy nici dentystycznych, wyczyśćmy język, przepłuczmy usta. Niektóre z gabinetów stomatologicznych oferują swoim pacjentom jednorazowe szczoteczki i pasty do zębów, ale warto samodzielnie zadbać o odpowiednią higienę, bo dzięki temu też poczujemy się pewniej i bardziej komfortowo.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz