Materiał Partnera

Jak się przygotować do remontu domu? Poradnik nie tylko dla początkujących

Jak się przygotować do remontu domu? Poradnik nie tylko dla początkujących

Remonty potrafią przyprawiać o zawrót głowy - zwykle pochłaniają więcej czasu, energii i pieniędzy niż zakładamy. Zanim odświeżymy mieszkanie i nadamy mu zupełnie nowego wyglądu, czekają nas przeprawy przez sterty remontowego gruzu i budowlane dylematy. Jak się do tego przygotować, aby remont przebieg sprawnie i pozostały po nim dobre wspomnienia? Podpowiadamy poniżej.

Rozejrzyj się za firmą remontową

Dobra firma budowlana to podstawa udanego remontu. Poszukiwania ekipy remontowej zacznij dużo wcześniej - nawet pół roku lub kilka miesięcy przed planowanym remontem. Dobrzy specjaliści w tej branży są zwykle szybko rozchwytywani, a jako że remonty trwają dość długo (około kilku tygodni), to nawet mimo najszczerszych chęci, firma remontowa nie będzie w stanie obsłużyć dużej ilości klientów. Dlatego zarezerwuj termin dużo wcześniej.

Rozmawiając z ekipą remontową, przede wszystkim jasno sprecyzuj swoje oczekiwania - pozwoli to dokonać lepszej wyceny i pozwoli uniknąć nieporozumień w trakcie pracy. Pamiętaj też o podpisaniu umowy, która powinna zawierać między innymi zakres prac. Taki dokument będzie podstawą do ewentualnych reklamacji.


Zrób generalne porządki

Generalny remont to idealny moment na generalne porządki. Większość z nas gromadzi różne rzeczy z nadzieją, że jeszcze kiedyś się przydadzą. I tak nasze szafy są pełne ubrań i innych rzeczy, z których nigdy nie skorzystamy. Zrób porządki, aby w nowej odsłonie mieszkania znalazły się tylko te rzeczy, których naprawdę potrzebujesz.

Projekt

Remont domu trudno przeprowadzić bez projektu, przygotowanego u architekta. Projekt jest również swego rodzaju kompasem dla ekipy remontowej - dzięki temu, że wszystko jest “czarno na białym”, trudno popełnić błędy.

Niespodziewane wydatki

Remonty mają to do siebie, że niemal zawsze generują dodatkowe koszty, czasem nawet pomimo przygotowania kosztorysu. Dla własnego spokoju, warto przyjąć, że będzie to około 15-20% pierwotnie zakładanych kosztów. Jeśli przekracza to twój budżet, zastanów się, czy niektórych rzeczy nie lepiej kupić później - w pierwszej kolejności lepiej zainwestować w dobrej jakości materiały budowlane, a na przykład nowe meble mogą trochę poczekać.

Profesjonalne usługi remontowe

Poszukujesz ekipy remontowej? Wybierz rzetelną firmę taką jak Bacler Usługi Budowlano Ślusarskie Jan Bącler. Bacler działa na terenie całego województwa wielkopolskiego. W ofercie firmy znajdziemy między innymi malowanie, kafelkowanie, ślusarstwo budowlane i montaż okien, układanie glazury, nakładanie tynków ozdobnych. Firma zatrudnia jedynie doświadczonych i kompetentnych pracowników, co pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Opracowanie:
Szczodrzykowo, Łąkowa 3
tel. 515 449 021
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz