Artykuł sponsorowany

Jak samodzielnie naprawić wgniecenie w samochodzie?

Jak samodzielnie naprawić wgniecenie w samochodzie?

Wgniecenie w karoserii jest nie tylko nieestetyczne, ale również wgniotka sprawia, że podczas sprzedaży samochodu jego wartość znacząco maleje. Jeśli przydarzyła Ci się niewielka stłuczka na parkingu lub na dachu powstały liczne wgniecenia, a nie możesz sobie pozwolić na oddanie samochodu do serwisu, sprawdź, jak możesz je usunąć.

Usuwanie wgniecenia bez lakierowania - czy to możliwe?

Wiele kierowców, którym w wyniku stłuczki na ich samochodzie powstaje wgniecenie, po prostu lekceważy ten problem. Nie wpływa to przecież na techniczny stan pojazdu, nie stanowi żadnego zagrożenia, a wizja pozostawienia auta na kilka dni w warsztacie jest naprawdę kosztowna. Dzięki wyspecjalizowanym metodom, da się uniknąć wizyty u lakiernika, jednak nie jest to wcale proste i nie może być uszkodzona struktura lakieru na karoserii, aby tego dokonać. Naprawy nie można również dokonać gdy uszkodzenie występuje na krawędzi czy też w zagięciu elementu blacharskiego.

Wypychanie i wyciąganie wgnieceń

Naprawa blacharska jest możliwa dzięki technice PDR. Wykorzystuje się ją w przypadku niegroźnych stłuczek parkingowych czy też szkód spowodowanych gradobiciem. Prostowanie bez lakierowania polega na wypychaniu blachy, usuwa się w ten sposób niewielkie wgniotki. Odbywa się to przy pomocy specjalnych narzędzi, dźwigni, którą precyzyjnie można wyrównać blachę. Niezbędna jest do tego lampa z odbłyśnikiem, która pozwoli nam ocenić, czy na karoserii pozostały jeszcze jakieś nierówności czy nie. Wyciągnięcia wgniecenia możemy dokonać metodą “na klej”. Ma to zastosowanie gdy nie można dotrzeć do wgniecenia od wewnętrznej strony czy też w przypadkach gdy uszkodzeń jest tak dużo, że prostowanie nie jest opłacalne ze względu na finanse. Używając specjalnego kleju przykleja się zaczepy w miejscu wgniecenia. Zaczep ma kształt grzybka, zatem możemy chwycić jego główkę a następnie wyciągnąć wgniecenie. Jest to szybka metoda, którą najczęściej stosuje się w przypadku wgnieceń na dachach. Obie te metody nie są jednak do końca bezpieczne i nie powinny ich wykonywać osoby,  które się na tym nie znają, nigdy czegoś takiego nie robiły i się boją. Taka osoba powinna oddać samochód do warsztatu, np. West-Car s.c., którego specjalizacją jest usuwanie wgnieceń. Jest to z pewnością znacznie bezpieczniejsze, będziemy mieć również pewność że zostało to dobrze wykonane przez profesjonalistę, który się na tym zna. Oczywiście będziemy musieli zapłacić, jednak zostanie to zrobione dobrze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz