Materiał Partnera

Jak rozwiązać problemy z elektroniką w samochodzie?

Jak rozwiązać problemy z elektroniką w samochodzie?

Nowoczesne samochody wyposażone są w wiele systemów elektronicznych, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy oraz jego pasażerów w trakcie jazdy. Co ciekawe, elektronika jest również obecna niekiedy nawet w autach zabytkowych – jej niesprawne działanie w każdym aucie jest problemem, z którym trudno poradzić sobie we własnym zakresie. Jak skutecznie pozbyć się tego typu awarii?

Profesjonalne zaplecze techniczne

Wybór odpowiedniego warsztatu zajmującego się m.in. naprawą instalacji elektronicznych w pojazdach jest w tym wypadku kluczowy. Warto postawić na zakład mechaniki pojazdowej dysponujący nowoczesnym zapleczem technicznym, w skład którego wchodzić będzie przede wszystkim sprzęt do przeprowadzenia fachowej diagnostyki komputerowej. Podłączenie komputera do pojazdu daje możliwość odczytu błędów przekazywanych przez jednostkę, co z kolei usprawnia znalezienie źródła problemu. W przypadku warsztatu samochodowego Motor City narzędzie pracy jest niezwykle rozbudowanym, specjalistycznym urządzeniem.

Diagnostyka komputerowa powinna być wykonana z wykorzystaniem sprzętu właściwie zaprogramowanego. Odpowiednie oprogramowanie w połączeniu z doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami mechaników pozwala na szybkie zdiagnozowanie usterki instalacji elektrycznej. Jak się okazuje, może ona skutecznie uniemożliwiać nawet uruchomienie samochodu bądź bezpieczne poruszanie się nim. Jakie zatem najczęściej awarie elektroniki samochodowej są eliminowane w dobrych warsztatach?

Problematyczna elektronika

Choć poszczególne systemy elektroniki samochodowej mają za zadanie maksymalnie ułatwić korzystanie z pojazdu jego użytkownikowi, to w wielu przypadkach ich awarie wpływają nawet na brak możliwości uruchomienia samochodu. Usterki ECU bądź ECM mogą uniemożliwić kierowcy włączenie silnika, bądź w określony sposób ograniczyć jego możliwości, w tym np. moc. Istotne są też systemy kontroli trakcji i wspomagania hamulców, do których zaliczają się m.in.: ABS, ASR, ESP, SBC czy TC. W zależności od zastosowanego przez producenta rozwiązania usterka tego typu elektroniki samochodowej może mieć znaczenie w kwestii prowadzenia pojazdu i bezpieczeństwa jego użytkowników, dlatego należy ją bezwzględnie wyeliminować w sposób profesjonalny.

Dzięki możliwościom renomowanych zakładów mechaniki pojazdowej zajmujących się diagnostyką komputerową i naprawą elektroniki samochodowej możliwe jest też usunięcie usterek związanych z takimi systemami, jak np. SRS, DSG, BCM, CIM, BODY, UCH czy EWS. Do świadczonych w tym zakresie usług zalicza się sprawdzenie działania poduszek powietrznych, a także kontrolę funkcjonowania immobilizera. Należy jednak pamiętać, że problemy z elektroniką w samochodzie to kwestie niełatwe, które wymagają specjalistycznego urządzenia diagnostycznego w celu wykrycia źródła usterki. Tym dysponują jedynie najlepsze warsztaty samochodowe zajmujące się naprawą wszelkich pojazdów i nie tylko.

Opracowanie:
Warszawa, Obrazkowa 18
tel. 507 120 129
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz