Artykuł sponsorowany

Jak rozpoznać awarię automatycznej skrzyni biegów?

Jak rozpoznać awarię automatycznej skrzyni biegów?

Niegdyś największą popularnością cieszyły się samochody z manualną skrzynią, aczkolwiek od kilku lat obserwujemy, że coraz więcej Polaków decyduje się na zakup pojazdu z automatyczną przekładnią. Bez wątpienia podwyższa ona komfort jazdy, lecz jej nieprawidłowe użytkowanie przyczynia się do częstych awarii. Jak możemy je rozpoznać? Dowiedz się więcej!

Jakie są przyczyny awarii automatycznych skrzyni biegów?

Za powstawanie awarii automatycznych skrzyni biegów odpowiedzialnych może być wiele czynników. Wśród nich najczęstszą przyczyną jest niewłaściwe użytkowanie. Wielu kierowców nie przestrzega zaleceń producenta skrzyni i nie wymienia odpowiednio często oleju. Częstym błędem jest również zły dobór tego produktu.

Innym powodem usterki może być eksploatacja. To zupełnie normalne, że dochodzi do zużycia się materiałów, z których została wykonana skrzynia biegów. Należy jednak mieć na uwadze, że uszkodzenia tej części mogą wynikać z braku specjalistycznych przeglądów czy niedostatecznej dbałości o inne podzespoły samochodu.

Jakie są najczęstsze usterki automatycznych skrzyni biegów?

Wbrew pozorom niepotrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza, by rozpoznać awarie automatycznej skrzyni biegów. Do najczęściej występujących objawów zaliczamy:

  • wycieki oleju,
  • szarpanie przy zmianie biegu,
  • problematyczne wrzucanie wstecznego biegu,
  • zapach spalenizny.

Gdy dochodzi to usterki automatu, to oczywiście mogą pojawić się również inne nieprawidłowości. Zawsze jednak w takiej sytuacji powinniśmy udać się do specjalisty np. z Zakładu Elektromechaniki Samochodowej Findysz Auto, który zajmie się naprawą i regeneracją automatycznej skrzyni biegów. Nie ma sensu zwlekać z wizytą, ponieważ może to spowodować większe koszty naprawy.

Co więcej, by uchronić się przed tego typu awariami, każdy kierowca pojazdu z automatem powinien pamiętać o regularnej diagnostyce tej części – przynajmniej raz lub dwa razy w ciągu roku. W końcu chodzi tutaj m.in. o komfort jazdy oraz bezpieczeństwo!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz