Artykuł sponsorowany

Jak rozpocząć naukę jazdy konnej w Stajni Garyna – Koziołkowej Zagrodzie Rekreacyjnej w Jordanowie?

Jak rozpocząć naukę jazdy konnej w Stajni Garyna – Koziołkowej Zagrodzie Rekreacyjnej w Jordanowie?

Naukę jazdy konnej można rozpocząć w każdym wieku. Regularne uprawianie tego sportu pozwala nie tylko na rozrywkę i przyjemne spędzanie czasu poza domem, ale także okazuje się świetną metodą na wzmocnienie mięśni i zadbanie o zdrowie. Współpraca z koniem uczy wrażliwości, cierpliwości i wzmacnia więź człowieka z naturą. Sprawdź, jak rozpocząć naukę jazdy konnej.

Czy każdy może jeździć konno?

Jazda konna jeszcze do niedawna uznawana była za prestiżowy sport dostępny tylko dla wyższych sfer. Później utarła się opinia, że jest to sport dla kobiet lub rozrywka dla dzieci. Oczywiście żaden z mitów nie jest prawdą. Nauka jazdy konnej w Stajni Garyna – Koziołkowej Zagrodzie Rekreacyjnej dostępna jest dla każdego, niezależnie od wieku czy predyspozycji. Doświadczeni instruktorzy dopasują ofertę i tempo nauki do kursanta. Zadbają także o to, by na początku swojej przygody z jazdą konną uczył się, współpracując z odpowiednio dobranym wierzchowcem. Warto pamiętać, że konie, podobnie jak ludzie, mają różne charaktery i możliwości. Nieodpowiednie zwierzę mogłoby zniechęcić początkującego kursanta.

Na czym polega rehabilitacja konna?

Jak zostało wspomniane, jazda konna to sport dla każdego. Także dla osób niepełnosprawnych fizycznie lub intelektualnie. Z rehabilitacji konnej, zwanej hipoterapią, korzystają najczęściej osoby borykające się z:

  • zespołem Downa,

  • stwardnieniem rozsianym,

  • chorobą Parkinsona,

  • upośledzeniem umysłowym,

  • nadpobudliwością psychoruchową,

  • autyzmem,

  • schorzeniami bioder.

Kontakt z koniem podczas jazdy korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka, wycisza go, uspokaja i zmusza do skupienia uwagi, a prawidłowa technika jazdy wymaga stałej korekty postawy, co dla osób z niepełnosprawnościami jest niezastąpioną formą rehabilitacji.

Jak wyglądają pierwsze lekcje jazdy konnej?

Na początku drogi z jazdą konną konieczne jest zapoznanie się ze stajnią i mieszkającymi w niej zwierzętami. Warto wybrać renomowany obiekt, taki jak Stajnia Garyna, w której można zakupić także produkty dla koni. Zapraszamy również do sklepu internetowego Topfodder.pl. Początkujący jeździec poznaje podstawowe zasady opieki nad koniem i bezpiecznego obchodzenia się z nim. Później można przejść do doboru bezpiecznego i komfortowego ubioru oraz pierwszego dosiadu konia. Na początku trudno jest utrzymać równowagę, dlatego profesjonalny instruktor zdradzi tajniki bezpiecznej jazdy. Oczywiście wszystko rozpoczyna się od powolnej jazdy pod opieką instruktora prowadzącego konia. Jak widać, początki nauki jazdy konnej są przyjemne i bezpieczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz