Materiał Partnera

Jak przywrócić blask swojemu samochodowi? Magia warsztatów blacharskich

Jak przywrócić blask swojemu samochodowi? Magia warsztatów blacharskich

Nie każdego Polaka stać na piękny i lśniący nowoczesnością samochód wprost z drogich salonów. Nie każdy też uważa, że kupno nowego samochodu jest opłacalne – te używane z łatwością można wymieniać co kilka lat, a nowe auto w błyskawicznym tempie traci swoją rynkową wartość. Najlepszym sposobem jest odnowa używanego samochodu, który dzięki pracy mechaników, blacharzy i lakierników wzbudzi zazdrość wśród znajomych.

Używany nie znaczy gorszy

Samochód z przeszłością, mający kilka, a nawet kilkanaście lat, wcale nie musi być gorszy od tego nowego, kosztującego kilkadziesiąt bądź kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście podstawowym wyznacznikiem przy takiej ocenie są osiągi pojazdu, jego parametry i przebieg, ale jak mówi polskie powiedzenie „liczy się pierwsze wrażenie”, a więc również pierwsze wrażenie wzrokowe. Istnieje wiele sztuczek, dzięki którym samochód, nawet powypadkowy, z licznymi wgnieceniami i obtarciami, będzie mógł odzyskać dawny wygląd. Dzisiejsze usługi motoryzacyjne bardzo mocno nastawiły się na rozwój dziedziny blacharstwa samochodowego oraz lakiernictwa. Szukając takiego miejsca, warto popytać znajomych lub zasięgnąć opinii sprzedawców samochodów używanych, którzy często współpracują z tego typu firmami. Najlepszym wyjściem jest udanie się do warsztatów samochodowych takich jak Ryszard Żygowski Blacharstwo samochodowe ze Świecia, gdzie oprócz odpowiedniego procesu blacharskiego i lakierniczego mechanik sprawdzi, czy wszystkie podzespoły samochodu funkcjonują poprawnie. W takich firmach jak ta można również uzyskać samochód zastępczy na czas naprawy bądź renowacji, co ułatwi codzienne funkcjonowanie: dojazd do pracy, na zakupy czy odwożenie dzieci do szkoły.

Tania zmiana na lepsze

Proces lakierniczy nie powinien być rozpoczynany bez renowacji samochodu w zakresie blacharstwa. Wszystkie obicia, pozostałości po stłuczkach i przede wszystkim ignorowane przez kierowców wgniecenia oraz pęknięcia podwozia (zwłaszcza w okolicy kół) powinny zostać w odpowiedni sposób usunięte. Warto pamiętać, że przy tego typu pracach często wymagane jest użycie części zamiennych i materiałów pomocniczych. Mogą one zwiększyć koszt renowacji, ale dzięki temu karoseria samochodu odzyska swoją świetność. Kiedy nasze auto będzie już przygotowane do pokrycia lakierem, mechanik zadba o to, aby zakonserwować pojazd w taki sposób, aby korozja nie postępowała przez wiele lat. Materiał lakierniczy jest substancją powłokotwórczą, dzięki której pokryte zostaną wszystkie drobne wgłębienia. Powłoka ta nadaje gładkości, ale jej głównym przeznaczeniem jest zapewnienie ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych. Najnowocześniejsze warsztaty lakiernicze oferują lakiernictwo samochodowe w trzech procesach: pierwszym jest nałożenie materiału podkładowego, które przygotowuje samochód do położenia kolejnych warstw, drugim nałożenie warstwy malarskiej, dzięki której samochód uzyska nowy kolor, a trzecim nałożenie materiału nabłyszczającego, co sprawia, że auto wygląda jak model z salonu samochodowego. Pamiętaj, najlepiej prezentującymi się kolorami samochodów są odcienie czerni, srebrnego, szarości, granatu oraz ciemnej zieleni. Jak ognia unikaj barw ciepłych, w jaskrawym wydaniu!


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz