Materiał Partnera

Jak przygotować się do remontu domu lub mieszkania?

Jak przygotować się do remontu domu lub mieszkania?

Remont – nieunikniony, choć nie zawsze oczekiwany, wiąże się bowiem z wieloma trudnościami dla domowników. Aby maksymalnie go sobie ułatwić, możemy zastosować się do kilku wskazówek, które pomogą nam w przygotowaniu się do wejścia firmy remontowo-budowlanej, a także do późniejszego, bardzo uciążliwego procesu sprzątania odnowionej przestrzeni. O czym należy pamiętać?

Remont? Tylko w odpowiednim czasie

Konieczność wietrzenia pomieszczeń podczas prac remontowych sprawia, że do działań tych powinniśmy wybrać odpowiednią porę roku. Na prace związane z wymienianiem instalacji wodno-kanalizacyjnej, drzwi oraz okien warto wybrać cieplejszy okres w roku, natomiast malowanie ścian i układanie paneli sprawdzi się nawet w okresie zimowym.

Zadbaj o zabezpieczenie najważniejszych mebli

Jeśli remont nie wymaga od nas wynoszenia wszystkich mebli z pomieszczenia, warto zadbać o to, aby dobrze zabezpieczyć je na czas wykonywania prac. W tym przypadku sprawdzi się kupowana w sklepach budowlanych folia malarska, a także taśma, która pozwoli osadzić powłokę zabezpieczającą w odpowiednim miejscu. Możemy okleić także listwy lub ramy okien, folia przyda się także do zabezpieczenia podłogi, jeśli firma remontowo-budowlana będzie zajmowała się przede wszystkim malowaniem ścian. Taka ochrona ułatwi nam także sprzątanie po remoncie, gdyż ograniczymy tym samym konieczność wycierania z mebli kurzu i pozostałości po farbie.

Zabierz z mebli najpotrzebniejsze rzeczy

Zanim przejdziemy do zabezpieczenia mebli pamiętajmy, aby zabrać z nich przedmioty, których będziemy potrzebować na co dzień. Jak to zrobić? Przed remontem warto przejrzeć wszystkie pomieszczenia i zastanowić się, co możemy z nich zabrać, aby na późniejszym etapie uniknąć problemów takich jak konieczność zakupu elementów garderoby lub kosmetyków, które pozostawiliśmy w remontowanym domu. Do tego etapu warto podejść odpowiednio wcześnie i najlepiej posiłkować się podręczną listą dzięki której nic nam nie umknie.

Powierz prace fachowcom

Niezależnie od tego jak dobrze sami przygotujemy się do remontu, zatrudnienie do wykonania prac niefachowej i nieterminowej załogi, może przyprawić nas o ból głowy. Dlatego też najlepszą opcją jest przeprowadzenie odpowiedniej selekcji, która będzie miała na celu wybór doświadczonej firmy remontowo-budowlanej. Jeśli mieszkamy w okolicach Bydgoszczy, możemy skontaktować się z przedsiębiorstwem Frb należącym do Kamila Rumińskiego, którego zespół zajmuje się usługami wykończeniowymi, remontami i innymi czynnościami budowlanymi i gwarantuje solidność oraz terminowość wykonania zlecenia.
Opracowanie:
Osowa Góra 4
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz