Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa?

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa?

Wizyta w gabinecie ginekologicznym to jedna z najbardziej intymnych porad. Każda kobieta musi o nią zadbać i regularnie stawiać się u lekarza. Szczególnie kłopotliwa jest pierwsza wizyta u specjalisty, gdyż kobieta w młodym wieku nie do końca wie, czego należy się spodziewać i o co może zapytać. W jaki sposób przygotować się do tego wydarzenia? Sprawdź i pokonaj swój lęk.

Pierwsza wizyta u ginekologa – o czym pamiętać i jak się zachować?

Przygotowanie się do pierwszej wizyty w gabinecie ginekologa pozwoli przede wszystkim zredukować niepotrzebny stres. Dzięki temu przeprowadzenie wszystkich badań będzie znacznie bardziej komfortowe – jak zaznacza R.Ufnalewski, ginekolog, Kraków podobnie jak inne miasta oferuje wiele placówek, gdzie może zgłosić się kobieta. Może to być np. gabinet Allmed. Najlepiej na taką wizytę umówić się kilka dni po zakończonej miesiączce. Dlaczego jest to tak istotne? W przypadku wykonywania badania transwaginalnego czy dopochwowego USG samo badanie jest mniej krępujące, a otrzymywany obraz jest:

  • czytelniejszy,

  • ewentualne niepokojące zmiany są lepiej uwidocznione.

Warto również przygotować odpowiedzi na najczęściej zadawane przez ginekologa pytania. Te dotyczą wieku, współżycia i daty ostatniej menstruacji. Depilacja nie jest wymagana podczas wizyty u ginekologa, chociaż dla własnego komfortu można się na nią zdecydować. Przed pierwszą wizytą nie trzeba również stosować specjalistycznych środków, wystarczy zadbać o podstawową higienę intymną. Przed wejściem do gabinetu warto skorzystać z toalety. Wykonywanie badań z pustym pęcherzem będzie wówczas łatwiejsze.

Przebieg pierwszej wizyty u ginekologa

Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, czy kolejna wizyta, każda z nich składa się z dwóch części. Specjalista zbiera informacje od pacjentki, a następnie przystępuje do przeprowadzenia badania. Jak przebiegają pierwsze konsultacje ginekologiczne? Kraków, podobnie jak inne miasta, wyróżnia się placówkami, które działają na podobnej lub takiej samej zasadzie. Lekarze w pierwszej kolejności pytają o cykl miesiączkowy i ogólny stan zdrowia. Kluczowe do dalszych badań będzie pytanie dotyczące współżycia, po którym lekarz przystąpi do wykonania stosownego badania – najczęściej jest to USG. Może także przeprowadzić cytologię.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz