Materiał Partnera

Jak przygotować się do generalnego remontu mieszkania?

Jak przygotować się do generalnego remontu mieszkania?

Remont to nie bagatelna sprawa, która przewraca życie domowników do góry nogami. Nim się na niego zdecydujemy, warto przemyśleć kilka istotnych spraw o nim samym, oraz o organizacji naszego życia w tym czasie. Warto przejrzeć różnorodne materiały, sklepy budowlane, dobrze oszacować kosztorys, zaplanować organizację życia domowników i zatrudnić sprawdzoną firmę remontowo – budowlaną. O czym jeszcze koniecznie musimy pamiętać przed remontem?

Sprawdzona ekipa i klarowny kosztorys

Przede wszystkim, pomyślmy, czego dokładnie ten remont ma dotyczyć. Czy chodzi o remont całego mieszkania, czy tylko jego części np. kuchni lub łazienki. Czy w czasie remontu mieszkamy w domu? Co robimy z meblami? Czy dobrze zaplanowaliśmy budżet? Zazwyczaj, mimo planowania, dochodzą koszty, których nie byliśmy w stanie wziąć pod uwagę, więc dobrze zaplanować sobie wcześniej dodatkowe finanse na nieplanowane wydatki związane z remontem, oraz maksymalny próg, którego nie możemy przekroczyć. Dobrze jest posiadać projekt mieszkania, które chcemy zastać po remoncie. Bardzo istotne jest rozmieszczenie szafek kuchni, gdyż prawdopodobnie od tego, zależy również miejsce na instalacje. Należy również wybrać materiały, oraz wykonać z firmą budowlaną kosztorys prac remontowych, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Warto ze specjalistami przygotować odpowiednią listę zakupów, jednak zrobić je samemu. Jeżeli jednak na pewno nie damy radę zrobić ich sami, musimy dokładnie wypytać o ceny i paragony, aby nikt nas nie oszukał. Całościowy remont mieszkania wykonany przez jedną profesjonalną ekipę - Trans Prus Roman Prus – pozwoli nam również zaoszczędzić bardziej niż w przypadku zamówienia kilku ekip remontowych. Pamiętajmy, by nie rozpoczynać prac przed podpisaniem umowy.

Plan i harmonogram remontu

Bardzo ważne są również kwestie organizacyjne. Zazwyczaj remont rozpoczyna się od łazienki, lub kuchni, aby szybko można było z nich korzystać. Istotne jest również sprawdzenie instalacji domowych. Kolejnym etapem jest układanie płytek, posadzek, czy podłóg, tynkowanie i malowanie, montowanie drzwi. Dobrze przemyśleć remont wcześniej i zamówić materiały, na które możemy dłużej czekać z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie doszło do sytuacji, że mamy ekipę, ale nie mamy potrzebnych materiałów i elementów. Warto również powiadomić sąsiadów o planowanym remoncie, aby się mogli do niego psychicznie przygotować. Pomocne do kontrolowania terminowości jest ustalenie planu remontu, oraz harmonogramu, kiedy poszczególne prace będą wykonywane.

Opracowanie:
Włocławek, Toruńska 75 lok. 1
tel. 603 949 929
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz