Materiał Partnera

Jak przygotować motocykl do jazdy zimą?

Jak przygotować motocykl do jazdy zimą?

Jazda zimą na motocyklu jest naprawdę ryzykowna. Jeśli jesteś pasjonatem i wydaje Ci się, że nic Ci nie grozi – dobrze się zastanów. Umiejętności kierowcy i wieloletnie doświadczenie to nie wszystko. Bywa, że niesprzyjające warunki na drodze są bardzo niebezpieczne. Na nic zdają się wtedy choćby kaskaderskie zdolności. Zamiast ryzykować, lepiej dowiedz się, jak przygotować motocykl do zimowych wypraw…

Jazda na motocyklu zimową porą – o czym musisz pamiętać?

Przed zimą sprawdź stan hamulców i ogumienia motocyklu. Pamiętaj, że najbezpieczniej zamienić opony na zimowe. Stosowny przegląd motoru i wymianę poszczególnych jego części zleć profesjonalistom. Zimowe miesiące nie są przecież odpowiednim momentem na szlifowanie swoich umiejętności w zakresie mechaniki. 

– W naszym serwisie dokonasz przeglądu wszystkich podzespołów w swoim motocyklu. Przed zimą możemy sprawdzić stan jego hamulców i ogumienia. W razie potrzeby wymienimy też olej oraz świece zapłonowe. Jeśli silny mróz doprowadzi do usterki w zakresie układu elektrycznego – i z takim wyzwaniem damy sobie radę. Każdy klient, który powierza nam swój motocykl, może liczyć na pełny, profesjonalny i niezawodny serwis – mówi właściciel Moto Pasja 24.

Na własną rękę umyj, a następnie odpowiednio zakonserwuj lakier motoru. Poza tym pamiętaj również, by w wyjątkowo mroźne dni odstawić pojazd. Koniecznie do izolowanego pomieszczenia!

Motocyklista zimową porą – jak zadbać o własne samopoczucie podczas jazdy?

Sprawna maszyna to podstawa, zwłaszcza zimą. Jeśli jednak nie zadbasz o własne przygotowanie i wyposażenie, wycieczka szybko zamieni się w niemiłą przygodę. Jazda zimą na motocyklu wiąże się z wieloma ograniczeniami. Niektóre dotyczą Twoich umiejętności. Zanim więc wyjedziesz na drogę, zrób kilka prób na pustym parkingu. Zwłaszcza jeśli to Twój pierwszy, zimowy sezon w roli motocyklisty. Przede wszystkim skoncentruj się na procesie hamowania i na wchodzeniu w ostre zakręty. Jeśli opanujesz te dwa manewry, reszta pójdzie Ci już gładko.

Następnie pomyśl o odpowiednim, zimowym ubraniu. Możesz używać swojego stałego kombinezonu, który zakładasz także wiosną czy latem. Jeśli takowy posiadasz, na pewno wiesz, że nadaje się on na każdą porę roku. Można powiedzieć, że jest całkowicie uniwersalny i całoroczny. Zimą pamiętaj jednak o termoaktywnej bieliźnie, która zapewni Ci dodatkową ochronę. Przejmujące zimno oraz chłód bardzo dekoncentrują i pozbawiają przyjemności z jazdy. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio i stosownie do pogody się ubrać.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz