Artykuł sponsorowany

Jak przewożone są kontenery biurowe?

Jak przewożone są kontenery biurowe?

Kontenery biurowe tworzone są w konstrukcjach stalowych lub aluminiowych wraz ze stolarką okienną i drzwiową. Ich ściany, podłoża i sufity wykładane są zaś płytami warstwowymi. Inną technologią ich tworzenia jest adaptowanie gotowych kontenerów morskich, które łączone są ze sobą, a także, które wyposażane są w niezbędne elementy: drzwi, okna, wentylacje, instalacje oraz oczywiście w izolację. W większości przypadków producenci stróżówek, małych budek gastronomicznych czy właśnie biur, tworzą je w warunkach zakładowych w wersji mobilnej. Jak są one zatem przewożone do klienta? Tu swoją rolę odgrywa firma transportowa oferująca usługi HDS.

Czym jest transport HDS?

Transport HDS to nic innego jak przewóz towarów ponadgabarytowych hydraulicznym dźwigiem samochodowym. Pojazd taki zaliczany jest do maszyn ciężkich ciężarowych, na których nadwoziu zainstalowany jest wielofunkcjonalny, zwrotny oraz unoszący duże ciężary dźwig. Służy on zarówno do załadunku i rozładunku towarów z naczepy – na przykład materiałów budowlanych i prefabrykatów betonowych – jak i do zabezpieczania towarów podczas jazdy. Tak się dzieje w przypadku transportu kontenerów biurowych, których obciążenia w dużej mierze rozkładane są właśnie na dźwigi pojazdów HDS.

Warto dodać, że na rynku znaleźć można w sprzedaży oraz pod wynajem wraz z operatorem różne maszyny z hydraulicznym dźwigiem samochodowym. Mogą to być pojazdy HDS różnej długości i ładowności do użytku ogólnego, pojazdy HDS z dźwigiem pracującym tylko w pionie, pojazdy HDS do wycinki leśnej, a także pojazdy HDS o specjalistycznej konstrukcji dostosowanej pod konkretne zadania. Różnorodną i nowoczesną flotą pojazdów dysponuje firma TAB-TRANS, która jest w stanie przewieźć na terenie całego kraju ładunki bardzo ciężkie oraz te o niestandardowej geometrii. Zalicza się do nich stolarkę okienną i drzwiową, ponadgabarytowe materiały budowlane, a także wspomniane kontenery biurowe.

Jak wygląda transport HDS kontenerów biurowych?

Transport HDS kontenerów biurowych, stróżówek czy też budek gastronomicznych jest stosunkowo prosty, o ile zleci się go doświadczonej ekipie dysponującej nowoczesnym sprzętem. Nie trzeba się wtedy obawiać o nawet najmniejsze uszkodzenie mobilnego obiektu, w tym o jego przetarcie lub wgniecenia. Oczywiście wrażliwe elementy, w tym okna czy krawędzie kontenerów warto dodatkowo zabezpieczyć różnymi piankami, ale nie jest to konieczne. Załadunek, a późniejszy rozładunek odbywają się bowiem z precyzją co do jednego milimetra.

Dźwig hydrauliczny ustawia kontener na naczepie, co odbywa się powoli, dokładnie oraz delikatnie. Ważne jest łagodne osadzenie ładunku, a następnie odpowiednie jego zabezpieczenie podczas jazdy. W większości przypadków wystarczą specjalne pasy stabilizujące i cztery liny zaczepione do każdego rogu górnej części kontenera oraz do wyśrodkowanego dźwigu nad nim.

Transport HDS ładunków nienormatywnych

Dodać należy, iż w przypadku większych kontenerów biurowych – ważących od kilku do kilkunastu ton oraz wyróżniających się skomplikowaną bryłą np. dwupoziomową – logistycy dobrej firmy transportowej oferującej usługi HDS są w stanie zaproponować pilotaż ładunku nienormatywnego. Polega on na zagwarantowaniu odpowiedniej organizacji przejazdu w zgodzie z warunkami, które znajdują we wcześniej pozyskanym zezwoleniu, a także na kontroli bezpieczeństwa ruchu drogowego. Takie zabezpieczenie przewozu kontenerów jest konieczne m.in. wtedy, kiedy ich konstrukcja przekracza 3,2 m szerokości lub 4,5 m wysokości.

Na ogół jednak producenci stróżówek, mobilnych biur oraz przenośnych obiektów sanitarnych mieszą się w ustalonych limitach, a po ich przekroczeniu stawiają na budowę obiektu metodą modułową, dzieląc go na kilka części odrębnie dostarczanych na plac budowy. To tam odbywa się ich łączenie, montaż i wykańczanie. Z przewozu nienormatywnego kontenerów biurowych korzystają zatem zazwyczaj ich właściciele, którzy przez lata rozbudowywali ich przestrzeń, a zdecydowali się przenieść swój obiekt w inne miejsce. Transport HDS do około 22 ton w zupełności im wtedy wystarczy. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz