Materiał Partnera

Jak przetrwać rozwód?

Jak przetrwać rozwód?

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń, jakie mogą nas spotkać w życiu. Rozstania bywają trudne i bolesne, często odbijają się na życiu całej rodziny. Co zrobić, żeby przetrwać ten trudny czas? Jak poradzić sobie emocjonalnie z niełatwą sytuacją oraz gdzie szukać pomocy prawnej?

Tuż obok ciężkiej choroby oraz śmierci małżonka, rozwód plasuje się jako jedna z najtrudniejszych sytuacji, w jakich możemy się znaleźć. Zmagając się z poczuciem bezsilności, gniewem i żalem, często coraz bardziej oddalamy się od przyjaciół i rodziny, powoli popadając w depresję. Jednak rozwód nie musi oznaczać końca świata – może stać się początkiem nowego, lepszego życia. Oprócz rozterek emocjonalnych skrzywdzona osoba musi sobie poradzić także z sytuacją prawną – znaleźć adwokata, który pomoże pomyślnie załatwić sprawy związane z opieką nad dziećmi oraz majątkiem.

Gdzie szukać pomocy?

Osoby, które czują się skrzywdzone i nie potrafią stawić czoła nieprzyjemnym faktom, powinny szukać pomocy psychologicznej. Im szybciej trafią do gabinetu profesjonalisty, tym prędzej uporają się z negatywnymi emocjami. Należy pamiętać także o niezwykle istotnej pomocy prawnej. Zwaśnione strony rzadko potrafią dojść do porozumienia, podzielić zgromadzony majątek oraz ustalić zasady opieki nad potomstwem. Dlatego tak ważne jest znalezienie dobrego i cieszącego się uznaniem adwokata, który będzie wsparciem podczas trwania procesu oraz sprawi, że sprawa zakończy się dla nas pomyślnie. Pamiętaj, żeby wybrać osobę sprawdzoną i zaufaną, jak Adwokat Daniel Dudek, prowadzący kancelarię adwokacką w Grójcu.

Wyniki rozprawy

Na wniosek stron sąd może nie orzekać o winie, w innym przypadku sędzia wskaże, który z małżonków ponosi odpowiedzialność za rozpad związku. W trakcie rozprawy zostaną rozstrzygnięte także istotne kwestie, takie jak ustalenie władzy rodzicielskiej nad dziećmi, wyznaczenie wysokości alimentów oraz podział majątku. Pomoc prawna w sprawie o rozwód jest niezbędna z uwagi na powagę sytuacji.

Rozwód to trudne przeżycie. Sprawia, że czujemy się zagubieni i niepewnie patrzymy w przyszłość. Musimy się zmierzyć nie tylko ze swoimi emocjami, ale także z sytuacją prawną. Warto szukać specjalistycznej pomocy, nie tylko żeby złagodzić swoje cierpienie, ale także zamknąć sprawę rozwodową zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Pomoc sprawdzonego adwokata jest w tym przypadku bezcenna. Po zakończonej rozprawie możemy odciąć się od przeszłości i rozpocząć nowy, lepszy etap życia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz