Materiał Partnera

Jak przeprowadzić remont w tradycyjnym domu drewnianym?

Jak przeprowadzić remont w tradycyjnym domu drewnianym?

Domy drewniane, wykonane tradycyjne – czyli z drewnianych bali – wyglądają przepięknie i doskonale prezentują się w otoczeniu natury. Taki dom może nam służyć bardzo długo, ale w życiu bywa tak, że od czasu do czasu nasze potrzeby mieszkaniowe po prostu ewoluują, dlatego konieczna jest przebudowa starego budynku. Na szczęście w domach z bali można przeprowadzić gruntowny remont – trzeba jednak widzieć, jak to zrobić. Jedno jest pewne – zwykła firma budowlana nie da sobie rady!

Zadanie dla fachowca

Domy drewniane charakteryzują się specyficzną konstrukcją, dlatego z ich przebudową i renowacją nie poradzi sobie ekipa budowlana, która na co dzień pracuje w zwykłych, murowanych budynkach. Jeśli posiadamy dom drewniany, który trzeba odnowić lub przebudować, koniecznie skorzystajmy z pomocy specjalisty, który zajmuje się właśnie tego rodzaju budownictwem. Jedną z firm, które budują, remontują oraz wykonują prace wykończeniowe w domach z drewna, jest przedsiębiorstwo Starodrzew Adam Zwolak. Taka firma zajmuje się każdym aspektem związanym z domami drewnianymi – realizuje projekty, dostosowuje je do potrzeb klienta, sprzedaje gotowe domy, oferuje ich przenoszenie i nie tylko. Zakres usług wyspecjalizowanej firmy jest bardzo szeroki, jednak wszystkie skupiają się właśnie na tradycyjnych domach drewnianych z bali.

Jak wyremontować dom drewniany?

Zanim przystąpimy do prac remontowych w domu z bali, musimy sprawdzić, w jakim stanie jest cała konstrukcja – czy poszczególne elementy nie wymagają wymiany? Żeby sprawdzić kondycję domu, trzeba dysponować sporym doświadczeniem i narzędziami, które pozwolą przekonać się, w jakim stanie drewno jest w środku, nie tylko na powierzchni. Nie każdy problem widać gołym okiem. Pracownicy dobrej firmy zajmującej się przebudową domów drewnianych wykonują cały szereg związanych z tym prac – zaczynając od renowacji, a na rozbiórce kończąc. Jedną z popularnych usług jest dobudowa lub rozbudowa werand – taka weranda może pełnić funkcję altany, w której możemy spędzać czas na świeżym powietrzu, nawet podczas gorszej pogody. Często właściciele domów drewnianych chcą je także powiększyć o taras – tym również zajmą się pracownicy firm specjalizujących się w domach z bali. Warto pamiętać o tym, że wnętrze drewnianego domu wykończeniem może przypominać wnętrze domu murowanego – możemy więc dowolnie przekształcać wystrój, zmieniając kolory i pokrycie ścian, odnawiając podłogi i zlecając inne prace remontowe. Najważniejsza w drewnianych budynkach jest jednak ich odpowiednia impregnacja i zabezpieczenie przed zniszczeniem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz