Artykuł sponsorowany

Jak przeprowadza się wymianę pokrycia dachowego?

Jak przeprowadza się wymianę pokrycia dachowego?

Jedną z najczęstszych napraw dachów jest wymiana pokrycia. Materiały użyte do tego celu nierzadko ulegają uszkodzeniom lub zużyciu, co z kolei przekłada się na zmniejszenie szczelności dachu. Staje się on źródłem problemów – przecieka, skutecznie obniża temperaturę w całym budynku i wygląda nieestetycznie. Jak wygląda wymiana pokrycia dachowego zrealizowana przez firmę dekarską?

Kiedy pokrycie nadaje się do wymiany?

Zanim jednak zdecydujemy się na wymianę pokrycia dachowego, warto sprawdzić, czy na pewno jest to konieczne. Czynność tę można oczywiście przeprowadzić ze względów estetycznych. W takiej sytuacji wykonanie kontroli stanu technicznego np. dachówek nie jest wymagane. Są one przez dekarza usuwane w sposób bezpieczny. Oznacza to, że działania w tym zakresie nie powodują uszkodzeń kluczowych elementów dachu – więźby czy orynnowania.

Najczęściej jednak na wymianę pokrycia decydujemy się w momencie, gdy jest ono uszkodzone. Zniszczone wskutek zdarzeń losowych dachówki, zużyte pokrycia użytkowane przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat – to przypadki, z jakimi nierzadko do czynienia mają dekarze. Dachdeckermeister Paweł Wesołowski to firma, która stawia na rzetelność i profesjonalizm w zakresie realizowanych zleceń. Zaliczają się do nich także naprawy dachów polegające właśnie na wymianie pokrycia. Jak przeprowadzane są tego typu prace przez fachowców?

Jak wygląda wymiana pokrycia dachowego?

W przypadku remontu dachu niezbędne jest ustalenie zakresu i charakteru prac, które mają zostać wykonane. Dekarz powinien również skontrolować stan więźby dachowej. Jeżeli jest ona nadal solidnym stelażem dachu, możliwe jest ułożenie na niej nowego pokrycia. Najpierw jednak usuwa się stare dachówki czy inne materiały użyte do wykończenia dachu. Jeżeli w budynku zamontowane są okna połaciowe, powinny one zostać w sposób właściwy zabezpieczone.

Po usunięciu pokrycia badany jest stan techniczny nie tylko więźby, ale i zastosowanej izolacji. Jeżeli w tym zakresie dekarz nie stwierdzi uchybień, przystąpi do dalszych czynności w ramach naprawy dachu. Po ustaleniu rodzaju poszycia, jakie sprawdzi się w danym budynku, firma dekarska przeprowadzi prace przy układaniu nowego pokrycia. Może być nim dachówka ceramiczna czy blachodachówka – zależy to od budżetu i preferencji inwestora. Każdorazowa wymiana pokrycia wiąże się również z dodatkowymi czynnościami dekarskimi. To m.in. przygotowanie rynien, ław przeciwśniegowych czy kominów. Fachowo wykonane usługi w tym zakresie pozwolą cieszyć się nowym, funkcjonalnym i szczelnym dachem na długie lata.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz