Materiał Partnera

Jak przedsiębiorstwa mogą zadbać o ochronę środowiska pracy?

Jak przedsiębiorstwa mogą zadbać o ochronę środowiska pracy?

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma obowiązkami – jednym z nich jest dbanie o środowisko pracy. Jest to szczególnie istotne w przypadku zakładów prowadzących działalność mogącą narazić także i zdrowie pracowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo. W tego typu sytuacjach doskonale sprawdzają się pomiary wykonywane przez Pro-Info s.c. – firma ta świadczy wiele usług dotyczących środowiska pracy na potrzeby BHP.

Pomiary i pobieranie próbek

Dokładne przeanalizowanie środowiska pracy jest bardzo istotne – z tego powodu specjaliści wykonują m.in. pobieranie próbek i oznaczenie stężenia pyłu. Dotyczy to frakcji wdychalnej i respirabilnej i daje możliwość dokładnego przeanalizowania zapylenia panującego w danym przedsiębiorstwie. Konkretne próbki pobierane przez firmę Pro-Info s.c. są także niezbędne w przypadku określania stężenia substancji chemicznych. Jego przekroczenie może mieć bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie pracowników oraz na środowisko naturalne, należy więc na bieżąco kontrolować ten parametr. Pro-Info s.c. wykorzystuje precyzyjne metody elektrochemiczne w celu pomiaru stężenia substancji chemicznych w zakresie niezwykle groźnego tlenku węgla, ale też tlenku i dwutlenku azotu. Kompleksowe pomiary są również wykonywane przez specjalistów po to, by określić wydatek energetyczny w przedsiębiorstwie. Dzięki analizie przeprowadzonej przez Pro-Info s.c. firma może sprawdzić, jak działa wentylacja i czy wykonana instalacja funkcjonuje poprawnie. Mierzone są m.in. dostarczane ilości powietrza i hałasu oraz ich zgodność z projektem wentylacji.

Niezbędne badania

Pracownicy oraz obiekty znajdujące się w bezpośredniej okolicy przedsiębiorstwa mogą być narażone na poszczególne zagrożenia związane z profilem działalności danego zakładu. Badania narażenia na drgania mechaniczne czy szkodliwość wydzielanego hałasu warto zlecić specjalistom z Pro-Info s.c., którzy precyzyjnie określą, w jakim stopniu czynniki te występują podczas funkcjonowania przedsiębiorstwa. W ramach świadczonych usług dotyczących środowiska pracy na potrzeby BHP firma Pro-Info s.c. wykonuje też badania hałasu w widmach oktawowych, dzięki czemu jest w stanie wskazać dobór odpowiednich ochronników słuchu. Jeśli zaś profil działalności zakładu ma związek z występowaniem pól elektromagnetycznych, warto dokonać odpowiedniego badania i wyznaczyć ewentualne strefy ochronne. Należy także zadbać o bezpieczeństwo pracowników – dokładnie skontrolowane parametry oświetlenia awaryjnego oraz sprawdzenie rezystencji i ochrony przeciwpożarowej dokonane przez Pro-Info s.c. daje możliwość wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w tym zakresie i ich wyeliminowanie.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Wita Stwosza 11b
tel. 512 393 821
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz