Materiał Partnera

Jak przebiegają okresowe badania kierowców w Przychodni Medan?

Jak przebiegają okresowe badania kierowców w Przychodni Medan?

Regularne badania wymagane są przez większość pracodawców. Również zawodowi kierowcy zobligowani są do poddawania się okresowym badaniom lekarskim, które określą ich stan zdrowia i zdolność do wykonywania zawodu. Każdy kierowca przed otrzymaniem prawa jazdy musi skontrolować swój stan zdrowia, jednak badania dla zawodowych kierowców są bardziej rozbudowane ze względu na dużą odpowiedzialność. Na czym polegają okresowe badania zawodowych kierowców? Gdzie można je wykonać? 

Dlaczego okresowe badania kierowców są obowiązkowe? 

Zgodnie z art. 39 ustawy o transporcie drogowym każdy przedsiębiorca lub podmiot realizujący przewóz drogowy jest zobligowany do skierowania pracowników na okresowe badania lekarskie kierowców i testy psychologiczne. Zawód kierowcy wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Z tego względu konieczne jest sprawdzenie stanu zdrowia i zdolności do wykonywania tego zawodu. Dzięki temu kierowca nie będzie stwarzał zagrożenia na drodze i nie narazi ewentualnych pasażerów na utratę zdrowia bądź życia. Według ustawy każdy zawodowy kierowca, który nie ukończył 60 lat zobligowany jest do poddawania się okresowym badaniom lekarskim co 5 lat, a po 60 r.ż. co 30 miesięcy.

Jak wyglądają okresowe badania kierowców? 

Badania okresowe dla zawodowych kierowców wchodzą w zakres medycyny pracy. Podczas badań konieczna jest ocena sprawności narządu wzroku, słuchu oraz równowagi. Specjalista sprawdza również funkcjonowanie układów: oddechowego, sercowo-naczyniowego i nerwowego oraz pracę nerek. Należy również dokonać pomiaru cukru we krwi, ponieważ jego spadki mogą tworzyć poważne zagrożenie nie tylko na drodze, ale również dla życia kierowcy. Pacjent kierowany jest także na badanie pozwalające ocenić stan jego zdrowia psychicznego. Zawodowi kierowcy każdego dnia narażeni są na duży stres. Badania psychologiczne pozwalają ocenić odporność pacjenta na sytuacje stresowe oraz jego reakcję na bodźce. Badania okresowe dla kierowców możesz wykonać w Niepublicznym Zakładzie Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej Medan

Co wyróżnia Przychodnię Medan? 

Przychodnia Medan to miejsce, w którym pacjenci nie tylko wykonają okresowe badania lekarskie, ale również skorzystają z kompleksowej pomocy specjalistów. Pracownicy Przychodni Medan to wykwalifikowani i doświadczeni lekarze, którzy każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby pomóc swoim pacjentom. Lekarze przeprowadzą szczegółowy wywiad medyczny, wykonają niezbędne badania, a w razie potrzeby skierują pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Przychodnia Medan dysponuje nowoczesnym sprzętem, który umożliwia sprawne przeprowadzenie testów i uzyskanie szczegółowych wyników. Wybierając przychodnię Medan, możesz liczyć na wysoką jakość realizowanych usług.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz