Artykuł sponsorowany

Jak przebiega sprzątanie po remoncie?

Jak przebiega sprzątanie po remoncie?

Remont mieszkania to czynność, którą wykonuje się raz na kilka lat. Byśmy mogli cieszyć się zmianami, jakie wykonaliśmy, wcześniej czeka nas sprzątanie. Wydawać by się mogło, że w tym zadaniu nie ma nic trudnego, jednakże sprzątanie po remoncie wymaga planu działania, sił i czasu. Niekiedy przydatne są również specjalne środki czyszczące i podstawowe narzędzia. Jak zatem wygląda sprzątanie mieszkania po remoncie?

Sprzęt potrzebny do sprzątania

Sprzątanie to jedna z najmniej lubianych czynności, jaką musimy wykonywać. Dość problematyczna może być realizacja tego zadania po pracach remontowych. Wówczas wszędzie jest kurz, resztki materiałów budowlanych i innych przedmiotów. Gdy nie chcemy samodzielnie sprzątać po remoncie, możemy skorzystać z usług firm sprzątających, które zajmują się tego typu zadaniami. Usługi sprzątania po remoncie oferuje m.in. firma Wojtyn z Bydgoszczy.

Sprzątanie nie jest możliwe lub utrudnione, gdy nie mamy podstawowych narzędzi i urządzeń. Jednym z nich jest odkurzacz przemysłowy. Dzięki niemu możemy szybko pozbyć się małych śmieci, odpadów, drobnego szkła, a nawet niewielkich kawałków gruzu. Oczywiście tę czynność można wykonać za pomocą tradycyjnych sprzętów, czyli miotły oraz szufelki, aczkolwiek wtedy prace będą przebiegać dłużej, a my bardziej się zmęczymy. Do sprzątania przydatne będą również inne sprzęty. Mowa tu przede wszystkim o ściereczkach, mopie, wiadrze, ręcznikach oraz środkach czystości przeznaczonych do rozmaitych powierzchni. Podczas wykonywania tego typu prac przydatne są również gumowe rękawice, a niekiedy nawet maseczka przeciwpyłowa.


Sprzątanie na sucho – pierwszy etap prac po remoncie

Sprzątanie mieszkania po pracach remontowych rozpoczynamy od usunięcia największych odpadów. Zwykle do nich zaliczamy gruz, płyty gipsowe i inne zniszczone lub niewykorzystane materiały budowlane. Na tym etapie wynosimy również sprzęty, których używaliśmy podczas remontu. Następnie pomieszczenie należy odkurzyć i zamieść. Kurz usuwa się zawsze od góry do dołu. W związku z tym podłogę zawsze czyścimy na końcu. Usuwanie kurzu czasami trzeba powtórzyć kilka razy.

Mycie ścian i podłóg po remoncie

Kolejny etap to sprzątanie na mokro. Polega ono na myciu powierzchni, które zostały pobrudzone podczas prac remontowych. W pierwszej kolejności wyje się ściany. W tym celu używa się miękkich ściereczek np. z mikrofibry. Ściany czyści się delikatnie ściereczką, która została wcześniej zamoczona wodą ze środkiem myjącym. Przed realizacją tej czynności, warto zapoznać się z informacjami np. producenta farb, w jaki sposób i czym można czyścić daną powierzchnię.

Kolejne prace polegają na myciu podłóg. W tym przypadku wybór środków czyszczących oraz samo sprzątanie zależy od rodzaju podłogi. W inny sposób czyści się parkiet, a w inny wykładzinę. Sprzątanie podłogi po remoncie nierzadko wymaga użycia mopa oraz specjalistycznych środków chemicznych. Do usunięcia większych zabrudzeń, np. zacieków z farby, konieczne może być zastosowanie rozpuszczalników. W kolejnych etapach czeka nas już tylko wyczyszczenie i umycie okien, drzwi oraz mebli, o ile ich nie zabezpieczyliśmy na czas remontu. W sprzątaniu po remoncie ważne jest dokładne określenie kolejności wykonywanych działań. Dzięki temu czynność ta będzie trwała znacznie krócej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz