Artykuł sponsorowany

Jak przebiega proces projektowania ogrodu? Skorzystaj z oferty firmy Projekt Zieleń

Jak przebiega proces projektowania ogrodu? Skorzystaj z oferty firmy Projekt Zieleń

Ogrody to od zarania dziejów jedna z najważniejszych przestrzeni, która nas otacza. Tam szukamy schronienia, relaksu, miejsca spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Często oprócz rekreacyjnej funkcji są też przestrzenią wspaniałych upraw. Właśnie ze względu na różnorodność  wykorzystania przestrzeni ogrodowej warto zlecić wykonanie projektu ogrodu specjaliście, firmie ,,Projekt Zieleń Joanna Nowak’’. Niesie to ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to wygodne i komfortowe rozwiązanie dla gospodarza ogrodu. Na podstawie jego oczekiwań i marzeń oraz możliwości, na działce projektant będzie w stanie wykreować przestrzeń w dowolnym klimacie i stylistyce.

Ogród dostosowany do potrzeb

Niektórzy kochają pięknie wypielęgnowane trawniki, formowane rośliny w geometrycznym ładzie, inni wybiorą roślinność kipiącą formami i barwami, trawy ozdobne, egzotyczne rośliny. Mogą to być ogrody nowoczesne, minimalistyczne, naturalistyczne, rustykalne i w wielu innych stylach. Mogą być pełne światła i nowoczesnych technologii lub subtelne i nieco tajemnicze. W dzisiejszym natłoku trendów i mód łatwo się pogubić. Powierzając ogród w ręce specjalistów, unikniemy wielu błędów i niepotrzebnych wydatków i uzyskamy optymalnie zorganizowaną, piękną przestrzeń.

Coraz częściej w naszych ogrodach pojawiają się bardzo nowoczesne techniki oświetleniowe, baseny, sauny ogrodowe, balie i wanny jacuzzi. Trzeba bardzo dobrze przygotować się do budowy i użytkowania takich obiektów w ogrodzie. Nasza firma ,,Projekt Zieleń Joanna Nowak’’ służy właśnie taką specjalistyczną wiedzą. Przed zaangażowaniem specjalisty, warto jednak wiedzieć, jak taka współpraca przebiega.

Zakres obowiązków pracowni zieleni

Projektant zieleni może nie tylko wykonać dla nas projekt, ale również zająć się jego realizacją. W ten sposób po zakończeniu współpracy będziemy mogli jedynie cieszyć się efektem. Jeśli jednak lubimy pracę w ogrodzie, a jedynie brakuje nam pomysłu na jego urządzenie lub nie wiemy, jak efektywnie wprowadzić nasze pomysły w życie – tu również firma ,,Projekt Zieleń’’ służy pomocą. W zakresie jej działalności leży projektowanie, zakładanie oraz pielęgnacja ogrodów.

Tworzenie projektu ogrodu

Pierwsze spotkanie z projektantem ogrodu powinno odbyć się na działce, której dotyczą nasze plany. Rozmowa, która dotyczyć będzie przede wszystkim oczekiwań, potrzeb oraz upodobań właścicieli i użytkowników ogrodów, posłuży za podstawę dla dalszej pracy projektanta. Jego zadanie możemy ułatwić, dostarczając mapę terenu do celów projektowych, plan zagospodarowania terenu, projekt budynków. Wizja lokalna umożliwi też wykonanie niezbędnych pomiarów. To również właściwy moment, by omówić koszty wykonania projektu.

Kolejnym krokiem będzie propozycja zagospodarowania ogrodu w postaci modelu 3D. Obecnie większość projektantów, w tym i nasza firma Projekt Zieleń, posługuje się specjalistycznymi programami do projektowania terenów zieleni i ogrodów. Podczas kolejnych (zazwyczaj dwu) spotkań omawiamy zaproponowane przez nas propozycje i modyfikujemy w taki sposób, który spełnia oczekiwania nasze i naszych klientów.

Trzeci etap i trzecie spotkanie dotyczą doboru materiałów i roślin. Ostateczne decyzje ułatwiają wspólne wizyty w składach kostki brukowej i w sklepach ogrodniczych. Na tym etapie możemy również omówić koszty założenia ogrodu według proponowanej koncepcji.  Następnie powstaje gotowy, końcowy projekt ogrodu, w którego skład wchodzą rzuty z wymiarami wraz z opisami i zestawieniami wszystkich powierzchni, materiałów i roślin. Do tego załączone są również wizualizacje ogrodu. 

Dlaczego to właśnie firmie ,,Projekt Zieleń’’ warto powierzyć zakładanie ogrodu?

Firma ,,Projekt Zieleń’’ jest godna zaufania ze względu na bogate doświadczenie w zakładaniu ogrodów i pielęgnowaniu przestrzeni zielonych. Zatrudniamy fachowców z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, którzy są w stanie zaprojektować i stworzyć idealny ogród dla każdego klienta.

Opracowanie:
Kielce, Janowska 15F
tel. 502 357 146
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz