Artykuł sponsorowany

Jak przebiega pierwsza wizyta u weterynarza? – Przychodnia Weterynaryjna Jacek Jakubek

Jak przebiega pierwsza wizyta u weterynarza? – Przychodnia Weterynaryjna Jacek Jakubek

Na regularne wizyty do weterynarza zazwyczaj zabieramy koty lub psy. Pierwsza taka wizyta to dla nich zawsze ogromne przeżycie. To jak je zapamiętają, będzie rzutować również na przyszłe wizyty. Dlatego warto zadbać, aby pupil czuł się komfortowo i swoje pierwsze spotkanie z weterynarzem przeżył bez stresu. Jak o to zadbać? Czego spodziewać się na wizycie w Przychodni Weterynaryjnej Jacka Jakubka? Podpowiadamy.

Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę?

Pierwsza wizyta u weterynarza powinna odbyć jak najszybciej. Ale nie jest też powiedziane, że musi to być od razu w dniu, gdy pupil pojawi się w domu. Warto dać mu kilka dni na zaaklimatyzowanie się w nowym otoczeniu. Gdy już wizyta zostanie umówiona, trzeba się dobrze do niej przygotować. Zwierzak powinien być wypoczęty. Dobrym pomysłem będzie też wzięcie jego ulubionych smakołyków oraz zabawki. W Przychodni Weterynaryjnej Jacka Jakubka wizyty umawiane są telefonicznie na konkretną godzinę, co też jest dużą zaletą. Pupil nie będzie musiał się stresować, czekając w poczekalni.

Czego się spodziewać?

Mówiąc najogólniej, pierwsza wizyta u weterynarza jest wizytą kontrolną. Tak więc głównym założeniem jest zbadanie ogólnego stanu zdrowia zwierzaka. Weterynarz Jacek Jakubek najpierw wykona ważenie, aby zobaczyć, czy przyrost masy jest prawidłowy. Następnie dokładnie sprawdzi sierść oraz skórę, żeby wykluczyć ewentualną obecność infekcji lub pasożytów. Jeśli wcześniej nie zostało to zrobione, weterynarz zaaplikuje preparat odrobaczający. Oprócz tego skontroluje także oczy, uszy i jamę ustną oraz zmierzy temperaturę. Jeśli będzie to możliwe, zwierzak zostanie też zaszczepiony. Na pierwszej wizycie powinno się omówić cały kalendarz wymaganych szczepień, a także obowiązkowych wizyt. W innym przypadku na kolejną wizytę kontrolną należy zgłosić się po około roku. Chyba że pojawią się jakieś niepokojące objawy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zlokalizowana w Tarnowie Przychodnia Weterynaryjna Jacka Jakubka oferuje również czipowanie. Jest to doskonałe rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej odpowiedzialnych właścicieli czworonogów. Po aktywowaniu i zarejestrowaniu czipu nawet jeśli zdarzy się, że nasz futrzasty przyjaciel zaginie, jego znalezienie nie będzie stanowiło większego problemu. Natomiast osoby lubiące podróżować może zainteresować kwestia wyrabiania paszportów dla zwierząt. Tym także zajmuje się tarnowska przychodnia weterynaryjna. Z kolei gdy zwierzak podrośnie, warto rozważyć kwestie antykoncepcji lub sterylizacji.

Opracowanie:
Tarnów, Gumniska 11
tel. 14 692 45 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz